تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه سماح از یک‌میلیون‌ نفر گذشت \

تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه سماح از یک‌میلیون‌ نفر گذشت

  • کد خبر: 219341
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 03 مهر 1398

استناد نیوز، مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت عتبات سازمان حج و زیارت از ثبت‌نام بیش از یک‌میلیون نفر در سامانه سماح خبر داد و تأکید کرد: متقاضیان ثبت‌نام خود را به روزهای نزدیک به اربعین حسینی(ع) موکول نکنند.

به گزارش استناد نیوز  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج و زیارت، حجت الاسلام‌والمسلمین صحبت‌الله رحمانی با اشاره به ثبت‌نام متقاضیان زیارت اربعین حسینی(ع) در سامانه سماح گفت: درگاه اینترنتی سامانه سماح به‌آدرس https://samah.haj.ir/ با خدمات‌دهی مناسب در خدمت متقاضیان است.

وی افزود: متقاضیان سفر اربعین حسینی می‌توانند از طریق دفاتر خدمات زیارتی سازمان حج و زیارت در سراسر کشور یا حتی از طریق اینترنت خانگی به این سامانه وصل شوند و عملیات نام‌نویسی را به‌سهولت انجام دهند.

مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تا ظهر امروز چهارشنبه سوم مهر، یک میلیون و 100 هزار نفر در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: پیش‌بینی می‌شود در روزهای آتی بر تعداد ثبت‌نام‌کنندگان افزوده شود بنابراین به متقاضیان توصیه می‌کنیم نام‌نویسی خود را به روزها و ساعات آخر موکول نکنند.

وی تصریح کرد: استانهای تهران، خوزستان و خراسان رضوی به‌ترتیب در صدر ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه سماح قرار دارند.

رحمانی با ابراز اینکه امسال برای سفر به پیاده‌روی اربعین حسینی نیازی به روادید وجود ندارد اما ثبت‌نام در سامانه و تکمیل اطلاعات باید انجام پذیرد، گفت: یکی از خدمات مهمی که ثبت‌نام در این سامانه برای جمعیت گسترده زائران اربعین حسینی براساس اجماع و تصمیم مسئولان کشور فراهم کرده موضوع پوشش بیمه‌ای و خدمات درمانی همه متقاضیان این سفر معنوی است.

مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت عتبات سازمان حج و زیارت با اعلام اینکه هزینه بیمه 15 هزار تومان و هزینه خدمات درمانی 7 هزار تومان در سامانه در نظر گرفته شده است، گفت: هزینه بیمه هر زائر نسبت به سال گذشته افزایشی نداشته اما بر تعهدات بیمه‌گر افزوده شده است.

وی افزود: با توجه به تجارب سالهای گذشته موضوع بیمه از ضروریاتی است که زائران کشورمان باید به آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم همه متقاضیان هرچه سریعتر به نام‌نویسی و تکمیل اطلاعات در سامانه سماح مبادرت ورزند.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار