بیش از 72 درصد زئران ایرانی حج تمتع وارد عربستان شدند / استقرار 53 هزار زائر در مکه مکرمه \
  • رئیس سازمان حج و زیارت :

بیش از 72 درصد زئران ایرانی حج تمتع وارد عربستان شدند / استقرار 53 هزار زائر در مکه مکرمه

  • کد خبر: 218832
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: سه شنبه, 05 شهریور 1398

استناد نیوز، رئیس سازمان حج و زیارت گفت : ازشروع عملیات انتقال زائران به سرزمین وحی تاکنون بیش از 72.5 درصد زائران و دست اندرکاران حج تمتع کشورمان وارد عربستان شده اند.

 

به گزارش استناد نیوز، علی رضا رشیدیان  با بیان این مطلب افزود : این تعداد زائر با در مجموع با 259 پروازشرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی به سرزمین های وحی اعزام شده اند.
وی با بیان اینکه این زائران تا کنون از 18 ایستگاه پروازی در استان های مختلف کشور وارد شده اند ، افزود : تا پایان عملیات انتقال زائران در مجموع 361 پرواز برنامه ریزی شده که امید است چون پروازهایی انجام شده در نهایت ایمنی و دقت با کمترین تاخیر انجام شود.
وی اظهارکرد : هم اکنون پروازهای ایستگاه های اهواز، یزد، گلستان ،زنجان ،ساری ، بیرجند ، زاهدان ، رشت ، کرمان ، کرمانشاه ، بندر عباس و بوشهربه انجام رسیده و 6 ایستگاه دیگر در حال انجام است.

*استقرار حدود 53 هزار زائر در مکه مکرمه
این مسئول تصریح کرد : ازکل زائران ورودی به عربستان هم اینک 87 درصد معاد ل52 هزار و 670 نفر در قالب 368 کاروان در مکه استقرار یافته اند و 13 درصد دیگر یعنی 7 هزار و 525 نفر در قالب 55 کاروان در مدینه مستقر هستند.
وی در ادامه متوسط تاخیر در پروازهای حج تمتع امسال را 22.8 دقیقه عنوان و ذکر کرد : در این میان 58.6 درصد از پروازهای انجام شده بدون تاخیر صورت گرفته است.
رشیدیان در ادامه در بحث ویزاهای صادر شده هم گفت : تا کنون ویزای 85 هزار و 743 زائر و عوامل اجرایی حج صادر و تحویل شده است ، افزود : بر اساس آمارها هم اکنون ویزای زائرانی که تا 13 مردادماه عازم حج می شوند صادر شده است.
وی عنوان کرد : به منظور خدمات رسانی مطلوب به زائران در مکه مکرمه 196 دستگاه اتوبوس و هشت دستگاه مینی بوس در قالب 19 خط فعال، کار جابه جایی زائران را در مسیر مسجد الحرام و محل های اسکان انجام می دهند.telegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار