جزئیات دزدیده شدن یک نوزاد از بیمارستان تأمین اجتماعی شهریار \

جزئیات دزدیده شدن یک نوزاد از بیمارستان تأمین اجتماعی شهریار

  • کد خبر: 218355
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 10 مرداد 1398

استناد نیوز، رئیس بیمارستان تأمین اجتماعی شهریار، جزئیات ماجرای دزدیده شدن یک نوزاد از این بیمارستان را تشریح کرد.


به گزارش استناد نیوز به نقل از تسنیم، دکتر محسن واثقی  درباره دزدیده شدن یک نوزاد از بیمارستان تأمین اجتماعی شهریار اظهار کرد: در چهاردهم خرداد ماه سال جاری و همزمان با شب عید سعید فطر و حدود ساعت 21 تا 21:30  و همزمان با خلوت شدن بیمارستان ، خانمی با مانتو و مقنعه مشکی  (لباس غیر فُرم پرستاری) از درب اصلی وارد بیمارستان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تمام بخشها‌ی بیمارستان تأمین اجتماعی شهریار مجهز به دوربین‌های مداربسته است، گفت: تمام قسمت‌ها اعم از بخش‌‌های اصلی و ویژه از جمله CCU، ICU و بخش جراحی زنان و زایمان توسط دوربین‌های نصب شده کنترل می‌شوند و تمامی خروجی و وردی‌ها از درب ورودی بیمارستان توسط نگهبان به صورت 24 ساعته کنترل می‌شود؛ در واقع ورود و خروج برای همراهان بیمار و ملاقات‌کنندگان از ساعت 14 تا 16 است و پس از این ساعت تردد برای همراهان بیمار با در دست داشتن کارت همراه انجام می‌پذیرد.

رئیس بیمارستان تأمین اجتماعی در پاسخ به این پرسش که خانم اشاره شده چگونه پس از اتمام ساعت ملاقات وارد بیمارستان شده است، گفت: در ساعت غیرملاقات این خانم با مانتو و مقنعه مشکی با معرفی خود به عنوان همراه بیمار از گیت نگهبانی عبور و خود را به درب بخش جراحی زنان و زایمان می‌رساند که البته باید اشاره کنم که در اینجا از سوی نگهبان سهل‌انگاری شده است.

واثقی افزود: این خانم در ادامه و پس از عبور از درب اصلی، خود را به درب بخش جراحی زنان و زایمان می‌رساند و در یک زمان کوتاه و همزمان با انتقال یک بیمار جدید به بخش خود را به اتاق درون بخش زنان و زایمان می‌رساند؛ این خانم با ورود به یکی از اتاق‌های بخش زنان و زایمان خود را به عنوان پرستار به مادرانی که همراه با نوازدانشان در بخش حضور داشتند، معرفی می‌کند و در ادامه نیز به صورت نمایشی بر بالای سر چند نوزاد رفته و تلاش می‌کند که اعتماد مادران را جلب کند.

وی اظهار کرد: در همان دقایقی که این خانم در بخش حضور داشته است به مادر یکی از نوزادن  عنوان می‌کند که ناف نوزاد فرزندش عفونت کرده  و باید فوراً توسط پزشک معاینه شود! در ادامه این خانم اعلام می‌کند که پزشک در داخل اتاق عمل است و باید نوزاد را به آنجا ببرد و در نهایت با جلب اعتماد این مادر، نوزاد وی را گرفته و به بهانه مراجعه به پزشک بیمارستان  را ترک می‌کند.

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی شهریار گفت:  همزمان با این اتفاق در همان ساعات اولیه موضوع به نیروی انتظامی و آگاهی  اطلاع داده شد و حتی فیلم‌های و عکس‌های ثبت شده توسط دوربین‌های بیمارستان در اختیار نیروهای آگاهی قرار گفت و فرآیند بررسی و تحقیات لازم توسط آگاهی آغاز شد و در همان روزهای اول نگهبان و برخی از پرسنل جهت توضیح برخی از مسائل به آگاهی ارجاع شدند و هم اینک نیز برخی از آنها با قرار وثیقه آزاد هستند.

وی در پایان ضمن همدردی با خانواده این نوزارد اظهار امیدواری کرد که هر چه زودتر این نوزاد توسط نیروهای پرتلاش آگاهی و نیروهای انتظامی پیدا و این خانواده از نگرانی درآیند.telegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار