عملکرد شرکت هواپیمایی ما علی رغم محدودیت ها بی نظیر است \
  • رییس سازمان حج وزیارت:

عملکرد شرکت هواپیمایی ما علی رغم محدودیت ها بی نظیر است

  • کد خبر: 217961
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 29 تیر 1398

استناد نیوز، رئیس سازمان حج و زیارت گفت : تا ظهر روز پنجشنبه بیش از ۳۰ هزار و ۸۰۰ نفر زائر و حاجی ایرانی وارد عربستان شده اند که بیش از ۹ هزار نفر آنها در مدینه منوره و بیش از 20 هزار در مکه مکرمه استقرار یافته اند.

به گزارش استناد نیوز؛ علی رضا رشیدیان در گفت و گو با خبرنگاران در مدینه افزود : عملیات انتقال زائران ایرانی به صورت کامل توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام می شود و تا کنون هم بسیار منظم و با کمترین تاخیر انجام شده است.
وی عنوان کرد : تاکنون متوسط تأخیر درپروازهای ما حدود ۲۱ دقیقه است که این تاخیر پایین، حتی در زمانی که ۵۰ درصد پروازهای حجاج مان را به سایر کشورها چون عربستان واگذار می کردیم بی نظیر است امید است این مدیریت خوب تا آخر پروازها چه در رفت و چه در برگشت ادامه یابد.
رشیدیان همچنین با اشاره به بروز اشکال در یکی از هواپیماها حین انتقال زائران از ساری به عربستان گفت : این هواپیما به علت اشکالی که در سیستم کنترل کننده آن در حرکت بر روی زمین ایجاد گردید دچار آسیب در یکی از بالها شد که خود نگران کننده بود زیرا با آسیب و خسارت در یک پرواز در واقع در خط اعزام حجاج ما مشکل ایجاد می شود اما توانمندی‌های پرسنل هواپیمایی جمهوری اسلامی و سرعت عمل آنها مثال‌زدنی و بی‌نظیر بود و امروز این هواپیما بعد از تعمیر دوباره وارد مدار عملیات شد و زائرین را به عربستان منتقل کرد.
رئیس سازمان حج و زیارت با قدردانی از این حرکت جهادی و تلاش و توانمندی های مدیران و پرسنل فنی هواپیمایی جمهوری اسلامی اظهار کرد : که علی رغم تحریم‌ها و محاصره های اقتصادی ظالمانه علیه ملت ما، آنان توانسته اند در قسمت پروازی کارشان را به خوبی انجام انجام دهند.
وی ابراز امیدواری کرد : این مدیریت خوب تا انتهای عملیات حج وانجام پروازها هم در مسیر رفت و هم برگشت تداوم یابد.
وی همچنین در ادامه تصریح کرد :خوشبختانه تا کنون هیچ حادثه و مشکل خاصی برای زائران ایرانی نداشتیم ،دو مورد بستری داشتیم که بسیار ابتدایی بود و در مجموع وضعیت ما در مکه و مدینه مطلوب است.
رشیدیان در خصوص برنامه ورود و خروج حجاج هم توضیح داد : عملیات بازگشت زائران براساس برنامه پروازی که عربستان اعلام کرده، از ۱۶ ذی الحجه شروع می شود و تا هشتم محرم ادامه می یابد.
وی تصریح کرد : در عین حال امید است با توجه به مذاکراتی که صورت گرفته در صورت دریافت موافقت دولت عربستان و سازمان هواپیمایی آنها برای ورود هواپیماهای بیشتری از شرکت هواپیمایی کشورمان به عملیات حج ، بتوانیم سرعت بازگشت را بیشتر کرده ومدت زمان اقامت زائران در عربستان را کاهش دهیم .
وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص عمره مفرده هم گفت : تاکنون مذاکره ای در در این رابطه صورت نگرفته ، احتمالا در مکه مکرمه راجع به این موضوع گفت وگوهایی با طرف عربستانی داشته باشیم .telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار