6 مفسد اقتصادی در اصفهان دستگیر شدند/با ترغیب مردم به پرداخت وام بدون ضامن \

6 مفسد اقتصادی در اصفهان دستگیر شدند/با ترغیب مردم به پرداخت وام بدون ضامن

  • کد خبر: 217778
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 24 تیر 1398

استناد نیوزـ فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری ۶ مفسد اقتصادی که با ترغیب مردم به پرداخت وام بدون ضامن توانسته بودند رقمی بالغ بر ۹۲۷ میلیارد ریال کلاهبرداری کنند خبر داد.

به گزارش استناد نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم‌بیگی با اعلام این خبر اظهار داشت: برخورد با مفسدان اقتصادی یکی از ماموریت‌های ویژه نیروی انتظامی است و این نیرو قاطعانه با کسانی که دارای فعالیت اقتصادی خارج از چارچوب و موازین قانونی باشند، برخورد می‌کند.

وی افزود: در همین رابطه کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان اصفهان در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنان در قالب پرداخت وام کم بهره و بدون ضامن، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: در تحقیقات وسیعی که توسط کارآگاهان صورت گرفت، مشخص شد شاکیان اقدام به دریافت وام کم‌بهره کرده و در قبال آن چکی با رقم بالاتر از مبلغ وام به عنوان ضمانت در اختیار افراد وام‌دهنده قرار دادند.

وی گفت: در ادامه متهمان علاوه بر دریافت اصل مبلغ بدهی و سود آن با تغییر در مفاد قرارداد فی ما بین اقدام به دریافت سودی بیش از مبلغ مورد توافق کرده و برای قانونی جلوه دادن کار خود چک ضمانت را به مرجع قضائی ارجاع و بر اساس آن حکم توقیف اموال شاکیان را می‌گیرند.

معصوم‌بیگی عنوان کرد: با تکمیل شدن تحقیقات توسط کارآگاهان، پرونده این افراد توسط کارشناسان به صورت دقیق مورد بررسی و محاسبه قرار گرفت که در نهایت کذب بودن ادعای متهمان تائید و مشخص شد افراد مذکور با این شیوه توانسته‌اند رقمی بالغ بر 927 میلیارد ریال را به صورت غیرقانونی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه در این رابطه 6 مفسد اقتصادی توسط کارآگاهان پلیس آگاهی دستگیر و به مراجع قضائی تحویل داده شدند، اظهار داشت: به شهروندان توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات کاذب با هدف پرداخت وام کم بهره که توسط اشخاص و یا مراکز و مؤسسات بدون مجوز که در هیچ جایی ثبت رسمی نشدند و فعالیت آنها نیز قانونی نیست را نخورده و در صورت هرگونه برخورد با این گونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی موضوع را سریعاً از طریق شماره تلفن 110 به اطلاع پلیس برسانند تا برابر قانون با آنان برخورد شود.

این مقام ارشد انتظامی گفت: این روزها با توجه به شرایط اقتصادی و بروز مشکلاتی در  زندگی مردم عده‌ای سودجو و فرصت‌طلب اقدام به تبلیغات درخصوص پرداخت وام بدون ضامن می‌کنند و برخی هم تصور می‌کنند از این طریق می‌توانند بدون مراجعه به بانک مشکل خود را حل کنند که در خصوص این گونه فعالیت‌های غیر قانونی هشدار می‌دهیم و از مردم می‌خواهیم که به تبلیغات کاذب در خصوص پرداخت وام اعتماد نکنند.telegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار