تا زمانی که امنیت حجاج ایران تضمین نشود اعزامی نخواهیم داشت \
  • سرپرست سازمان حج و زیارت:

تا زمانی که امنیت حجاج ایران تضمین نشود اعزامی نخواهیم داشت

  • کد خبر: 21656
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 06 دی 1395

سرپرست سازمان حج و زیارت مهمترین شرط ایران برای اعزام حجاج را تضمین امنیت زائران عنوان کرد.

به گزارش استناد نیوز ، حمید محمدی عصر دوشنبه در آیین معارفه خود درجمع خبرنگاران درخصوص برنامه از سرگیری اعزام حجاج افزود: انتظارات ما از مقامات سعودی همان انتظارات مطرح شده در سال گذشته است.
وی با بیان اینکه پیگیری حقوقی فاجعه منا، برعهده وزارت امورخارجه است، اظهارکرد: وظیفه زنده نگهداشتن یاد شهدای فاجعه منا نیز برعهده نهادهای مرتبط مانند شهید است.
محمدی سیاست های کلی خود را دنباله روهمان سیاست های رئیس قبلی حج و زیارت اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه درطول سال گذشته نیز درخدمت رئیس سابق سازمان بودم، سیاست کلان همان دوره را ادامه می دهم.
وی از جمله این سیاست ها را ارائه خدمات بهتر زائران عتبات، افزایش تعداد زائران، مشارکت جدی تَر دفاتر زیارتی که ٢٣٠٠ دفتراست، آمادگی سازمان برای باز شدن راه عمره و برنامه هایی در راستای توسعه زیرساخت ها که از سه سال قبل آغاز شده عنوان کرد.
سرپرست سازمان حج و زیارت درباره آزادبرها، اظهارکرد: علاقه مندی مردم برای حضور درعتبات عالیات زیاد است که عده ای در این بین ازین علاقه مندی سو استفاده و اقدام به اعزام زائر به عتبات می کنند که برای کسب سود بیشتر در حق مردم اجحاف در اسکان و تغذیه می شود.
چگونگی اعزام به سوریه موضوع دیگری بود که محمدی درباره آن گفت: دو سال گذشته اقداماتی انجام شد که انتظار ما بحث پیوست امنیتی بود و با توجه به تحولات بوقوع پیوسته در سوریه، اگر در مراجع ذیربط این تصمیم گرفته شود ما هم نسبت به اعزام آمادگی داریم.telegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار