آغاز بهره برداري از طرح برقرساني به 170 روستای کشور در دهه فجر \
  • مجري طرح برقرساني روستايي خبرداد؛

آغاز بهره برداري از طرح برقرساني به 170 روستای کشور در دهه فجر

  • کد خبر: 215504
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 17 دی 1397

استنادنیوز؛ مجري طرح برق رساني روستايي كشور گفت: تا دهه فجر امسال مجموع روستاهاي برقدار شده كشور به بيش از 57 هزار روستا خواهد رسيد.

به گزارش پايگاه خبري توانير، مجري طرح برقرساني روستايي كشور گفت: بهره برداري از 170 روستا  در دهه فجر امسال آغاز مي شود.
علي چهل اميراني اظهار داشت: در دهه فجر امسال بهره برداري از طرح برقرساني به 170 روستا با اعتباري بالغ بر 441371 ميليون ريال آغاز مي شود.
به گفته چهل اميراني با آغاز بهره برداري از اين طرح هاي برق رساني ،  در مجموع 2798 خانوار از نعمت برق برخودار خواهند شد.
مجري طرح برقرساني روستايي كشور اظهارداشت: براي برقرساني به اين روستاها 350 كيلومتر شبكه فشار متوسط و 106 كيلومتر شبكه فشار ضعيف احداث شده است.
چهل اميراني خاطرنشان كرد: به اين منظور همچنين 222 ترانسفورماتور با ظرفيت 8875 نيز در شبكه نصب شده است.
مجري طرح برق رساني روستايي كشور گفت: تا دهه فجر امسال مجموع روستاهاي برقدار شده كشور به  57200 روستا خواهد رسيد.
با تكميل برقرساني به 170 روستاي مذكور، تعداد خانوارهاي روستايي برقدار شده كشور نيز به حدود 4و نيم ميليون خانوار افزايش مي يابد.
برپايه اين گزارش ، هم اكنون صنعت برق برقرساني به روستاهاي بالاي 10 خانوار را در برنامه خود دارد .
همچنين در صورتي كه روستايي به دليل افزايش جمعيت، تعداد خانوار آن بيشتر شده باشد، در برنامه برقرساني به روستاها قرار خواهد گرفت .
خاطرنشان مي سازد كه مرجع اعلام اسامي روستاهاي متقاضي جهت برقرساني به توانير يا شركت برق، نهادهاي مستقر در خود استان هستند.
اين گزارش مي افزايد: زيادي از روستاهاي بالاي 10 خانوار برقرساني شده در مناطق صعب العبور و با دسترسي بسيار سخت قرار دارند و همين امر نيز باعث شده است هم سختي هاي كار و عمليات اجرايي برقرساني به اين روستاها دو چندان شود و هم هزينه هاي اجراي عمليات بالا رود.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار