امروز آخرین مهلت ثبت نام مشمولان سهام عدالت/اعلام میزان سود مختص به سهام عدالت \

امروز آخرین مهلت ثبت نام مشمولان سهام عدالت/اعلام میزان سود مختص به سهام عدالت

  • کد خبر: 214483
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 30 مهر 1397

امروز مورخ ۹۷/۷/۳۰ آخرین مهلت ثبت نام مشمولان سهام عدالت است.

فروردین سال ۱۳۹۶ بود که سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد «مشمولان سهام عدالت می‌توانند با ورود به سامانه سهام عدالت، شماره شبای بانکی خود را وارد کنند تا در زمان توزیع سود سهام عدالت، این سازمان از طریق آن شماره شبای بانکی اقدام به واریز مبلغ سود کند.»

 سازمان خصوصی‌سازی مشمولان را به ۲۰ گروه طبقه بندی و  و با اولویت بندی سود سهام عدالت آن را واریز کرد. مشمولانی که  دارای سهام یک میلیون تومان مبلغ ۱۵۰ هزار تومان، مشمولین دارای سهام ۵۳۲ هزار تومان مبلغ ۸۰ هزا تومان واریز شد.

اما عده ای نیز در  ثبت شماره شبای بانکی تعدادی در سامانه کوتاهی کرده بودند که این سازمان در تاریخ ۲۴ تیرماه مجدد مهلت ثبت شماره شبانی بانکی تمدید و سامانه  را تا تاریخ ۱۵ مرداد ماه فعال کرد.

بر این اساس  ۱۵ مرداد ماه آخرین مهلت برای ثبت شماره شبای بانکی بود اما در آخرین جلسه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی  این تاریخ  تا این مهلت حداکثر تا پایان مهرماه سال جاری برای مشمولان تمدید شد.

بر اساس این مصوبه، این مهلت حداکثر تا پایان مهر امسال تمدید شده بود که امروز مورخ ۹۷/۷/۳۰ آخرین مهلت ثبت نام مشمولان سهام عدالت است.

سید جعفر سبحانی، مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  تصریح کرد: با اتمام مهلت ثبت شماره شبا در پایان مهر ماه به هیچ عنوان این مهلت دیگر تمدید نخواهد شد و  سود مشمولانی که شماره شبا ارائه نکرده اند در محلی دیگر و با تصمیمات سازمان خصوصی سازی سرمایه گذاری خواهد شد.

وی افزود: البته این مساله به معنای ثبت نام جدید از افراد برای دریافت سود سهام عدالت نیست و سازمان خصوصی سازی اعلام کرده هیچگونه برنامه و مجوز قانونی برای ثبت نام جدید از افراد برای دریافت سهام عدالت ندارد.

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی در پایان به افزایش قابل توجه سود شرکت های سرمایه گذار در سهام عدالت اشاره کرده و گفت: تمام شرکت ها با برگزاری مجمع سالانه، میزان سود مختص به سهام عدالت را اعلام کرده و تنها شرکت هلدینگ خلیج فارس میزان سود خود را اعلام نکرده است که بنا به بررسی های صورت گرفته، سود امسال این شرکت نیز افزایش قابل توجهی داشته است.

طبق خبرهای واصله  از شرکت هلدینگ خلیج فارس، امروز مجمع عمومی این شرکت برگزار و میزان سود مختص به سهام عدالت اعلام خواهد شد.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار