سلبریتی‌های بینوا یا بینوایان سلبریتی! \

سلبریتی‌های بینوا یا بینوایان سلبریتی!

  • کد خبر: 214329
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 23 مهر 1397

استنادنیوز؛ سلبریتی‌هایی که هر روز در شبکه‌های اجتماعی برای زمین و زمان نسخه می‌پیچیند و با واکنش های عجولانه نسبت به اتفاقات کشور، سعی در جذب فالوور دارند، در بسیاری از موارد نشان داده‌اند که فقط در فضای مجازی در کنار مردم هستند و در فضای واقعی فرسنگ‌ها با مردم فاصله دارند.

جولان سلبریتی‌ها و لاکچری شدن «تئاتر» یکی از اصیل‌ترین بخش‌های هنر نمایشی، آن قدر افزایش پیدا کرد که واکنش عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را درپی داشت.

وی در توئیت خودش در اعتراض به تئاترهایی با قیمت‌های 200 و 300 هزارتومانی نوشت: « تئاتر لاکچری تیر خلاص به این هنر مردمی است. اداره کل هنرهای نمایشی با هم‌اندیشی  و همیاری خانه تئاتر، حریم صحنه را از آن مصونیت دهد».

* بینوایان لاکچری!

کارشناسان متفق‌القول عنوان کردند که منظور وزیر ارشاد، دو تئاتر اولیور توئیست که با قیمت 120 هزارتومان سال گذشته به روی صحنه رفت و تئاتر بینوایان است که قرار است روزهای آینده با قیمت 250 هزارتومان اجرا شود.

کارگردان: 185 هزارتومان لاکچی نیست

دو شب پیش، حسین پارسائی، کارگردان تئاتر  بدون اشاره به توئیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرامون «تئاتر لاکچری» گفت زمانی که ما درباره یک نمایش آدرس غلط می‌دهیم، کم‌لطفی در حق هنر تئاتر کرده‌ایم، زمانی که هنوز هیچ چیزی درباره یک نمایش نمی‌دانیم، چطور اعداد دروغین را  انتشار می‌دهیم؟ نمایش‌های الیور توئیست و بینوایان، لاکچری نیستند، استفاده از این عناوین غلط است!

وی درباره قیمت بلیط هم عنوان کرد: بلیت‌های بینوایان بنا بر هزینه تولید از ۵۵ تا ۱۸۵ هزار تومان تعیین شده است.

اما موضوع لاکچری شدن هنر به تئاتر محدود نمی‌شود، این روزها اخبار متعددی از چهره‌های سرشناس که از آن‌‌ها به عنوان سلبریتی نام برده می‌شود، شنیده می‌شود که انتقادات زیادی را درپی داشته است.

سلبریتی‌هایی که از پشت گوشی هوشمندشان ژست با مردم بودن و مثل مردم بودن می‌گیرند اما در عمل اینگونه نیستند.

* نگران دلارم اما 10 هزار دلاری که باید برای خانواده‌ام بفرستم

همین چند روز پیش بود که صحبت‌های حمید فرخ نژاد، بازیگر کشورمان درباره تامین ماهانه ده هزار دلار خرج فرزندش در کانادا، حاشیه‌هایی را در فضای مجازی به راه انداخت، به طوری که حتی عده‌ای اعتراضات اخیر او به گرانی‌های اخیر دلار را نه سر از سر دلسوزی برای مردم بلکه برای حل مشکلات خودش تفسیر کردند.

* 300000تومان برای کتاب یک سلبریتی !

انتشار کتابی با قیمت 300 هزارتومانی آن هم برای کتابی که مطالبش دست اول نبود و درواقع جمع‌آوری پست‌های فضای مجازی بوده توسط یکی از سلبریتی‌ها هم باردیگر انگشت لاکچری بودن را به سمت این چهره‌ها برد. بسیاری از کاربران فضای مجازی به مقایسه کتاب وی با قیمت آثار معروف ادبیات و هنر جهان پرداختند.

* مثل مردم عادیم ولی فرزندم را خارج به دنیا می‌آورم

همین سلبریتی‌ها که سعی می‌کنند مانند سایر مردم عادی زندگی کنند، هر از چندگاهی تصاویری از به دنیا آوردن فرزندانشان  در خارج از دنیا منتشر می‌شود؛ تصاویری که البته با واکنشهای شدید کاربران هم روبرو شد.

* سلفی و سلفی و دیگر هیچ

درحالی که خیل عظیم سلبریتی‌ها در زلزله کرمانشاه تظاهر کردند که پای کار مردم زلزله‌زده خواهند بود اما در عمل نشان دادند که گرفتن عکس سلفی و پخش آن در اینستاگرام بسنده کردند.

حتی شنیده شد که بانک‌ها پول‌های جمع‌آوری شده توسط برخی سلبریتی‌ها را جای طلبشان برداشته و سر مردم زلزله‌زده بی‌کلاه ماند!

* حیوانات عزیزتر از فرزند

به تازگی برخی از این چهره‌های سرشناس به عنوان حامی حیوانات فعال شده‌اند که در نوع خود اقدام پسندیده‌ای است چرا که دین اسلام هم به مهربانی با طبیعت و حیوانات دستور داده است. اما برخی اوقات این سلبریتی‌ها پا را فراتر میگذراند و حقوق حیوانات را بر حقوق کودکان و انسان‌ها مقدم می‌شمارند یا آن قدر فکر می‌کنند با این حیوانات زبان بسته صمیمی هستند که آن‌‌ها را جزوی از اعضای خانواده خود و حتی عزیزتر از فرزندانشان می‌دانند.

مشکل آن جایی بیشتر نمود می‌کند که حتی آن‌‌ها حتی بخاطر تعصب زیاد، در مقابل دستورات دین هم قرار می‌گیرند و نجس بودن حیوانی مانند سگ را خرافات می‌دانند.

برخی دیگر هم نشان دادند که دغدغه‌شان صرفا دفاع از حقوق حیوانات نیست چرا که مثلا در یک حادثه اتفاقی که برای چند کبوتر افتاده بود گوش فلک را کر کردند و به زمین و آسمان انتقاد می‌کردند اما در مقابل گورخرهای نادری که به دلیل بی‌تدبیری برخی مدیران تلف شدند سکوت می‌کنند.

* فاصله ویترین اینستاگرام و واقعیت سلبریتی‌ها

نکته آخر آن‌که بررسی عملکرد این سلبریتی‌ها نشان می‌دهد واقعیت زندگی آن‌ها با آنچه ما در پشت ویترین اینستاگرام و صفحات مجازی می‌بینیم متفاوند،. شاید سلبریتی‌های بی‌تعهد در ظاهر ژست همدردی با مردم بگیرند اما در عمل به فکر افزایش فالوورهای خودشان هستند، شاید برای کودک نیازمند در منطقه محروم، پست بذارد اما بچه‌های خودشان را در خارج از کشور به دنیا می‌آورند، شاید برای کودکان کار مطلب تاثر برانگیز منتشر کنند اما نباید غذای گربه و حیوان خانگی‌اش دیر شود، شاید نشان دهند از گران شدن دلار و تاثیر آن بر زندگی مردم ناراحت هستند اما دغدغه‌اش تامین دلار برای مخارج خانواده‌ خودشان در خارج از کشور هستندtelegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار