تمام ظرفیت های اقتصادی مازندران در اختیار مردم و بخش خصوصی است/برای مقابله با فساد اداری باید به سمت دولت الکترونیک رفت \

تمام ظرفیت های اقتصادی مازندران در اختیار مردم و بخش خصوصی است/برای مقابله با فساد اداری باید به سمت دولت الکترونیک رفت

  • کد خبر: 213432
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 06 مرداد 1397

استنادنیوز؛ استاندار مازندران با اشاره به این که تمام ظرفیت های اقتصادی مازندران در اختیار مردم و بخش خصوصی است، گفت:باید برای مقابله با فساد اداری، دولت را به سمت دولت الکترونیک سوق دهیم.

مقام عالی دولت با اشاره به اینکه اقتصاد ما نیازمند هجرت از بازار مالی به بازار سرمایه است تا نقدینگی ها در چرخ اقتصادی سالم حرکت کند، افزود: بر آنیم تا با جذب سرمایه های مردمی و انتقال آن به فرابورس و بورس و تبدیل این بنیاد به سهامی آن و حرکت دادن آن در مسیر قانونی، به یک ساختار اقتصادی پویا و مولد دست یابیم.

وی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل بالای مردم مازندران با بیان این که اگر خوب این توانمندی ها را ببینیم و ضمن تعامل و گفتگو با مردم؛ خوب صدای آنان را بشنویم، نرخ ایثار و از خودگذشتگی مردم استان در جهت توسعه بسیار بالاست و در امور توسعه ای استان از خودگذشتگی بالایی دارند، تصریح کرد: باید این ظرفیت ها را قدر بدانیم و با جریان مخرب فرهنگی و در راس آن فساد و تبعیض با جدیت برخورد کنیم. 

اسلامی، یادآور شد: باید با مولفه های بازدارنده توسعه مقابله کنیم و ما در برنامه خود به این مهم پرداخته ایم و هم چنان با جدیت به این اصل پایبند خواهیم بود. باید برای مقابله با فساد اداری، دولت را به سمت دولت الکترونیک سوق دهیم. باید در جریان کوچک سازی دولت، کارآمدسازی دولت و کارآمدسازی مدیریتی را تحقق ببخشیم.

استاندار، با اشاره به این که تمام ظرفیت های اقتصادی مازندران در اختیار مردم و بخش خصوصی است، خاطرنشان ساخت: توانمندسازی این ظرفیت ها زمینه ساز توسعه مازندران است و باید آن را دنبال کنیم. وظیفه ما گره گشایی و رفع مزاحمت از فعالیت فعالان اقتصادی است.

وی، اظهار داشت: رفع برون رفت از تبعیض و فساد این است که نظام یکپارچه اطلاعاتی داشته باشیم و از محل گرایی و بخشی نگری خارج شویم و به مازندران یکپارچه بیندیشیم.

استاندار مازندران، با بیان این که مقابله با آسیب های وارده به اکوسیستم، محیط زیست، جامعه و سلامت و امنیت غذایی برنامه از برنامه های محوری ماست و هم چنان با جدیت تداوم خواهد داشت، گفت: ما تا پایان امسال در هیچ جای مازندران شیرابه زباله که به زمین نفوذ کند، نخواهیم داشت.

وی، افزود: بالغ بر 1400 تن زباله را در قالب ها پروژه های نیروگاهی، پسماند و ... تا پایان سال جاری ساماندهی خواهیم نمود و با جدیت سرمایه گذاری های لازم در خصوص پروژه های تعیین تکلیف نشده را دنبال می کنیم.

استاندار، گفت: در تلاشیم تا پسماند را با یک فرهنگ واحد در خانه متوقف و ساماندهی کنیم و طرح تفکیک زباله از مبدا را آغاز کردیم.

نماینده عالی دولت در استان، با اشاره به این که سرزمین ما دارای ظرفیت های قابل بهره برداری و توان لازم برای اتصال به بازارهای بیرون است، ابراز نمود: توسعه زیرساخت ها و انجام سرمایه گذاری ها از سوی بخش خصوصی دو بال توسعه مازندران هستند که به جد پیگیری می کنیم 

استاندار با اشاره به این که باید به کمک مردم کیفی سازی محیط زندگی مردم را انجام دهیم تا مردم ما به آسایش برسند، گفت: باید با راه حل های ساده در مقیاس شهر و روستا، کیفیت زندگی مردم را تغییر دهیم و نباید بگذاریم مشکلات ساده به مرور تبدیل به چالش های بزرگ شود.

اسلامی، عنوان کرد: در زمستان 96 برای نخستین بار، مرکبات مازندران با مدیریت قاطع به صورت تازه به بازار رسید و برای اولین بار از باغ های مرکز استان، هلو با کامیونت های ترانزیتی از استان به بازار هدف صادر شد و میوه های تابستانی مازندران را برای نخستین بار با راه حل های خلاقانه به بازار صادراتی رساندیم.

استاندار با اشاره به این که در سند اقتصاد مقاومتی مازندران در 12 محور؛ تمام ابعاد و ظرفیت ها در نظر گرفته شده و پروژه های مرتبط به عنوان محرک های اقتصادی دیده شده است، یادآور شد: برای نخستین بار از اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران خواستیم تا بسته فرهنگی سال 97 را تدوین و منتشر کند تا برنامه های فاخر، هدف گردشکران قرار گیرد و در این برنامه به دریا و کارکردهای آن نگاه ویژه کرده ایم.

اسلامی با بیان این که بهره برداری درست از ظرفیت های استان نیازمند یک برنامه است که در قالب طرح ویژه استان به عنوان کاری نادر در کشور؛ در شورای عالی شهرسازی به تصویب رساندیم تا اعتلای انسانی و آبادنی سرزمین به عنوان هدف جمهوری اسلامی را دنبال کنیم و در یک نقشه در جهت تحقق توسعه مازندران حرکت نماییم، افزود: برداشتن موانع پروازی در باند فرودگاه ساری، برطرف نمودن موانع پرواز در فرودگاه رامسر و پیگیری برای تمهید استادیوم وطنی قائم شهر و ...از دیگر اقداماتی است که صورت گرفته استtelegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار