رابطه مسؤولان با دختران خود چگونه است؟ \

رابطه مسؤولان با دختران خود چگونه است؟

  • کد خبر: 213264
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 25 تیر 1397

استناد؛ دختران سرزمین ما از همان كودكی مادری را تجربه می‌كنند. كمی‌ كه بزرگ‌تر می‌شوند همدمی برای مادرانشان هستند و همدردی برای پدرانشان و همرازی برای برادرانشان. دختران حتی وقتی ازدواج می‌كنند هنوز همان دختربچه‌ای هستند كه با تمام وجود به یك خانه گرمی ‌می‌بخشند.

پدر اولین مردی است که دختر در زندگی خود با او آشنا می‌شود و کیفیت ارتباط او با پدرش می‌تواند در شکل‌گیری ذهنیت او نسبت به مردان و ارتباط‌هایی که در آینده با مردان خواهد داشت، موثر باشد.

دختران نیاز به دیده شدن و تأیید شدن دارند و بخشی از این نیاز می‌تواند و باید توسط پدر تأمین شود.

قدیمی‌ها می‌گفتند، دختر داشتن و دختر بزرگ‌کردن سخت است. شاید حرفشان بیشتر به شرایط اجتماعی ربط داشت که دختر را به فردی تبدیل می‌کرد که نیازمند مراقبت دائم است و مراقبت دائم از یک نفر هم طبعاً کار سختی است.

اما پدر و مادرهایی هم هستند که راه دیگری را انتخاب می‌کنند و با توجه به نقش مهم خودشان، دختری تربیت می‌کنند که بتواند به‌عنوان یک انسان و یک دختر ارتباط و تعامل سازنده‌ای با خود آنها و با جهان اطرافش برقرار کند و نه تنها جامعه برای او یک خطر نباشد بلکه بتواند عضو مؤثری در جامعه باشد.

به بهانه آغاز دهه کرامت که آغازین روز آن مزین به تولد حضرت معصومه(س) است، به سراغ مسؤولان استانی آذربایجان‌شرقی می‌رویم تا ببینیم این مسؤولان آیا دارای فرزند دختر بوده و اینکه در نقش پدر یک دختر، چه امتیازی به خود می‌دهند.


مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی

زنان در هر جامعه سالم بشری قادرند فرصت پیدا کنند تا در حد سهم خود تلاش و مسابقه خویش را در پیشرفت‌های مختلف به عهده گیرند.

از این‌رو  میان زن و مرد هیچ تفاوتی نیست، هدف از آفرینش انسان، رسیدن به کمال است و در این راه فرقی هم بین زن و مرد نیست و نمونه بارز آن در درجه اول حضرت فاطمه زهرا(س) و در درجه بعد دیگر زنان بزرگ تاریخ است.

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که خداوند به من یک دختر بسیار عفیف، توانمند و خودساخته عطا کرده و همیشه شاکر این نعمت بزرگ هستم و رابطه بسیار خوبی با هم داریم و نمره‌ای که می‌توانم به این رابطه پدر و دختریمان بدهم، از نظر من ۲۰ است.


مجید خدابخش، استاندار آذربایجان‌شرقی:

خدا را همیشه شاکرم که خداوند به من فرزند دختر هم عطا کرده که مایه افتخار و سربلندی من شده است.

بنده دارای یک دختر هستم و رابطه پدر و دختری بسیار خوبی با هم داریم و حتی من از جانب خودم به این رابطه نمره ۲۰ را می‌دهم.

دخترم همیشه با اعتقاد قلبی حفظ عفاف و حجاب داشته و هیچ‌گاه در این زمینه برخورد چکشی یا حرف زور نبود و به امید خداوند تا دو ماه دیگر دخترم متخصص دندانپزشکی خواهد شد.


بهروز مهدوی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی

من دارای دو فرزند پسر هستم و همیشه علاقه داشتم تا خداوند به من یک فرزند دختر هم بدهد ولی تا به امروز خداوند نعمت دختردار شدن را نداده است ولی من باز هم امید خود را از دست نداده‌ام.
 


علیار راستگو، فرماندار شهر تبریز

اگر بخواهم همیشه در خصوص نعمات شکر نعمت به جای بیاورم، یکی از این نعمت‌های بزرگ دخترم بوده که الان در کلاس دهم در حال تحصیل هست.

با دخترم یک رابطه بسیار صمیمی دارم و حتی بعد از کار، وقت زیادی را به دخترم اختصاص می‌دهم تا با   شنوای حرف‌هایش باشم.

البته دخترم نیز به حرف‌های من گوش می‌دهد. خدا را شاکر هستم که هر دو فرزندم صالح بوده و با اعتقاد قلبی با خدا و در راه خدا قرار گرفته‌اند.

هیچ‌گاه در تعریف حجاب برای دخترم، رفتار چکشی نداشته و نخواهم داشت، دخترم نیز با درک و فهم بالای خود رعایت حجاب همراه با عفاف دارد و با تشخیص و دیدگاه خود، حجاب را در اولویت زندگی خود قرار داده است و من نیز به عنوان یک پدر همفکری می‌کنم.


گزارش از کتایون حمیدیtelegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار