حرکتی انقلابی در وزارت نیرو / انتصاب دو مدیر جدید زن در وزارتخانه \

حرکتی انقلابی در وزارت نیرو / انتصاب دو مدیر جدید زن در وزارتخانه

  • کد خبر: 212601
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397

استنادنیوز؛ در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید برای افزایش سهم بانوان در مدیریت اجرایی کشور و برنامه‌های وزیر نیرو مبنی بر حضور حداکثری بانوان در بخش‌های مدیریتی این وزارتخانه، مدیریت دو دفتر مهم بخش آب و آبفای وزارت نیرو به بانوان شاغل در این صنعت سپرده شد.

 در جلسه  شورای معاونین وزارت نیرو، رضا اردکانیان با صدور احکام جداگانه، مدیران جدیدی برای بخش آب این وزارتخانه منصوب کرد که بر این اساس صدیقه ترابی با صدور حکمی از سوی وزیر نیرو به عنوان مدیر‌کل دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفا وزارت نیرو انتخاب شد.
مدیر‌کل جدید دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو فارغ التحصیل مقطع دکتری رشته مهندسي عمران- مديريت منابع آب (رتبه اول دوره دكتري) دانشگاه امیرکبیر و نخبه و پژوهشگر برتر کشور است که حدود 25 سال فعاليت‌هاي علمي و اجرايي در زمينه‌هاي مختلف مديريت و برنامه ريزي منابع آب داشته است.
ترابی همچنین طراحي و نظارت عاليه بر سازه‌هاي هيدروليكي، كار بر روي طرح جامع جمع‌آوري آب‌هاي سطحي تهران بزرگ، ايجاد تحول در استقرار نظام تخصيص آب، تدوين نظام نامه و شيوه نامه تخصيص آب منطبق بر مفاهيم مديريت بهم پيوسته منابع آب و اجرای آن در کل کشور و مدلسازي حوضه هاي آبريز كشور و تعيين سهم تخصيص آب استان‌ها با استفاده از مدلهاي چندمعياره تصميم گيري را در کارنامه کاری خود داشته است.
همچنین در این نشست بنفشه زهرايي با صدور حکمی از سوی وزیر نیرو به عنوان مدیر‌کل دفتر مديريت مصرف و ارتقاي بهره‌وري آب و آبفا منصوب شد تا تعداد حضور بانوان در راس مدیریت وزارت نیرو به عدد سه برسد.
مدیر‌کل جدید دفتر مديريت مصرف و ارتقاي بهره‌وري آب و آبفا فارغ التحصیل مقطع دکترای رشته برنامه‌ریزی و مدیریت منابع آب از دانشگاه امیرکبیر است که پیش از این معاونت علمی موسسه منطقه‌ای آموزش عالی آب، مشاور دفتر برنامه‌ریزی کلان برق و انرژی وزارت نیرو، مشاور دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو و عضویت در شورای راهبردی کرسی آموزش مهندسی یونسکو را در کارنامه کاری خود دارد. زهرایی همچنین مولف بیش از 180 مقاله منتشر شده در نشریات معتبر بین‌المللی و داخلی و کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی نیز بوده و در بیش از 30 طرح تحقیقاتی دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر و تهران فعالیت کرده است.telegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار