\

mehrranggraphic

madrese504465

 

آخرین اخبار از خسارات و تلفات سیل در تبریز و آذربایجان شرقی

  • کد خبر: 211655
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 26 فروردين 1396
معاون عمرانی استاندار آذربایجا‌ن‌شرقی آخرین وضعیت سیل در استان و خسارات آن را تشریح کرد
  
به گزارش استناد نیوز، محمد صادق پورمهدی در جمع خبرنگاران در خصوص سیل امروز در استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: بر اساس گزارشات هواشناسی، در تمام نقاط استان با بارش باران مواجه بودیم و در مجموع بیش از 40 میلی‌متر بارندگی ثبت شده که این میزان بارندگی در 10 – 15 سال اخیر بی‌سابقه است. 
 وی افزود: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته به تمامی فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اعلام شده بود و آنان ر ا مکلف کرده بودیم تا تصمیمات لازم را برای کاهش خسارات اتخاذ کنند. 
 
 معاون عمرانی استانداري در خصوص دلیل این فاجعه گفت: تجاوز به حریم رودخانه و ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در حاشیه رودخانه‌ها منجر به جاری شدن سیل و آسیب رسیدن به ساخت‌وسازهای اطراف رودخانه‌ها شده است. 
 پور مهدی ادامه داد: بر اساس گزارشاتی که ساعت 19 روز جمعه به ما ارسال شد، در دو شهرستان عجب‌شیر و آذرشهر؛ سیل خودروی افرادی که در حال عکس‌برداری از طغیان رودخانه‌ها بودند را با خود برده است و هم اکنون نیروها در حال امدادرسانی هستند. 
وی با اشاره به درخواست کمک از ارتش گفت: متأسفانه در روستای چنار عحب‌شیر، سیل باعث فوت و مفقود شدن چندین نفر شده است که علاوه بر نیروهای امدادی، از ارتش نیز درخواست کمک کردیم و شخص آقای استاندار نیز پیگیر این موضوع است. 
 
 این مسئول از خسارات شهر تبریز نیز گفت: علی رغم بارندگی شدید، تلفاتی در شهرستان تبریز نداشتیم. در روستاهای شهرستان تبریز همچون هروی، بیرق و کندرود سیل جاری شده که اقدامات لازم و امدادرسانی انجام شده و هم اکنون سیل در این روستاها مهار شده است. 
 
وی در پایان به مردم هشدار داد از ایستادن در کنار رودخانه‌ها و عکسبرداری از سیل خودداری کنند؛ چرا که در شهرستان آذرشهر همین عکس گرفتن از سیل حادثه آفرید. 
 
گفتنی است جلسات مدیریت بحران در دو شهرستان عجب شیر و آذرشهر تشکیل شده، تمام هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مربوطه انجام شده و همچنین فرمانداری‌های بناب و اسکو نیز به عنوان فرمانداری‌های معین، این دو شهرستان را در امر امدادرسانی یاری خواهند کرد.
 


telegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار