\

mehrranggraphic

madrese504465

 

با یک میلیارد تومان چه کار می توان کرد!

  • کد خبر: 211334
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 08 اسفند 1395

مردی که در جریان سرقت پول‌های یک کارمند بانک، وی را به قتل رسانده بود درحالی‌که حکم قصاص‌اش قطعی شده بود با پرداخت یک میلیارد تومان توانست از قصاص نجات یابد.

این جنایت به ۱۳ سال قبل بر‌می‌گردد. روز دوم اسفند‌ماه سال ۸۲ زنی نزد پلیس رفت و گفت: شوهرش مفقود شده است. او گفت: شوهرم کارمند بانک است. او دیروز با ۳ نفر از دوستانش قرار داشت، اما بعد از خروج از خانه دیگر برنگشت و به تماس‌هایم جواب نداد. همزمان با قرار گرفتن نام کارمند بانک در فهرست افراد مفقودی تلاش‌ها برای یافتن او آغاز شد تا اینکه ۳ روز بعد جسد وی در حوالی گرمسار کشف شد.
او بر اثر اصابت ۳ گلوله جان باخته بود و، چون افرادی که آخرین‌بار با او دیده شده بودند ۳ دوستش بودند، آن‌ها بازداشت شدند. مظنونان در همان بازجویی‌های مقدماتی از جنایتی هولناک پرده برداشتند و گفتند با انگیزه سرقت پول دست به این جنایت زده‌اند. به این ترتیب ۳ متهم در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.

در این جلسه متهم ردیف اول جزئیات بیشتری از جنایت را شرح داد و گفت:، چون مقتول چند میلیون تومان وام گرفته بود وسوسه شدم تا پول‌هایش را سرقت کنم. به همین دلیل با همدستی ۲ دوستم او را ربودیم و من ۳ گلوله به وی شلیک کردم. در پایان این نشست قضات دادگاه متهم ردیف اول را به قصاص و ۲ همدست دیگر را به اتهام معاونت به تحمل حبس محکوم کردند.
این رأی در شعبه ۱۷ دیوان‌عالی کشور نیز تأیید شد، اما مدتی قبل وقتی مرد محکوم به قصاص برای مجازات پای چوبه دار منتقل شد توانست با پرداخت یک میلیارد تومان از اولیای دم رضایت بگیرد. در این شرایط وی دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شد. او گفت: وسوسه چند میلیون پول باعث شد سال‌ها زندانی شوم و حتی تا پای چوبه دار پیش بروم. از طرفی یک میلیارد تومان هم پرداخت کردم و حالا زندگی‌ام را باخته‌ام. در پایان این جلسه قضات وارد شور شدند.

منبع:رکناtelegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار