سامانه بارشی جدید فردا وارد کشور می‌شود \

سامانه بارشی جدید فردا وارد کشور می‌شود

  • کد خبر: 2111520
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 03 بهمن 1398

استناد نیوز- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا جمعه سامانه بارشی جدید از شمال غرب وارد کشور می‌شود که مناطقی از شمال غرب، سواحل، ارتفاعات البرز و خراسان شمالی را دربرمی‌گیرد.

 

 به گزارش استناد نیوز، فریبا گودرزی افزود: امروز عمده فعالیت سامانه بارشی فعال در کشور بر روی نیمه شرقی است که موجب برف و باران و وزش باد شدید می شود و در مناطق جنوبی رگبار و رعد و برق خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: امروز شدت بارش ها در فارس، هرمزگان، نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز ، استان کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی است که به شکل برف و باران خواهد بود و موجب آبگرفتگی معابر، لغزندگی جاده ها، مه آلودگی و کاهش دید می‌شود، علاوه بر این مناطق؛ غرب، مرکز و استان های واقع در دامنه های البرز نیز با شدت کمتر این شرایط را خواهند داشت.

گودرزی ادامه داد: جمعه سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان بارش خواهند داشت و به تدریج این سامانه از مرزهای جنوب شرقی خارج و از فردا دوباره سامانه بارشی جدید از سمت شمال غرب وارد می شود که موجب بارش برف و باران در شمال غرب، سواحل، ارتفاعات البرز، استان های خراسان شمالی می شود. شنبه غرب، جنوب غرب، برخی نقاط بوشهر، شمال فارس، سواحل شمالی، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و خراسان رضوی برف و باران دارند، یکشنبه بارش ها به جنوب شرق محدود می شود و به تدریج نیز از کشور خارج خواهد شد.

وی اظهار داشت: فردا و پس فردا برای نیمه شمالی کشور به طور میانگین ۵ تا ۶ درجه کاهش دما خواهیم داشت البته بیشتر نقاط کشور سرد می شود اما در نیمه شمالی محسوس تر است.

به گفته گودرزی امروز دریای خزر و خلیج فارس مواج است.

بارش برف پراکنده در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز تهران ابری و مه آلود است و در برخی ساعات بارش برف خواهد داشت. از بعدازظهر کاهش ابر پیش بینی شده است اما شب وزش باد به نسبت مناسبی خواهد داشت، کمینه دمای امروز صبح تهران صفر درجه بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۵ درجه بالای صفر می‌رسد.

گودرزی گفت: تبریز و اردبیل با دمای ۱۱ درجه زیر صفر، ارومیه ۹ درجه زیر صفر و بندرعباس ۲۶ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.telegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار