بیش از سه هزار انشعاب غیرمجاز آب در مازندران شناسایی شد\

بیش از سه هزار انشعاب غیرمجاز آب در مازندران شناسایی شد

  • کد خبر: 2111104175
  • چاپ
  • انتشار: 13 ارديبهشت 1403 - 09:11

مدیرعامل آب وفاضلاب مازندران گفت در سال گذشته سه هزار و ۱۳۶ فقره انشعاب آب غیر مجاز با رعایت حقوق شهروندان و جلوگیری از افت فشار آب در این استان شناسایی شده است.


به گزارش استناد نیوز، بهزاد برارزاده در گفتگویی با بیان اینکه هر گونه بهره برداری از آب شرب بدون کسب مجوز غیر قانونی است گفت: این امر انشعاب غیر مجاز محسوب می شود که براساس قانون، مشترک خاطی به جبران خسارت، جزای نقدی و قطع انشعاب محکوم می‌ شود.
او با بیان اینکه این گونه انشعابات منجر به اخلال در امر خدمات رسانی منظم و تضییع حقوق سایر مشترکین، آلودگی و کاهش عمر مفید شبکه توزیع آبرسانی افزود: انشعاب غیر مجاز به دلیل برداشت بی رویه منجر به افت فشار آب نیز خواهد شد.
برارزاده در ادامه سخنانش، به شناسایی ۳۱۳۶ فقره انشعاب آب غیر مجاز در سطح استان مازندران توسط همکاران شرکت طی سال گذشته اشاره و تصریح کرد: از این تعداد۱۶۹۷ فقره در شهرها و ۱۴۳۹ فقره در روستاها شناسایی شد.
او، با تاکید بر اینکه شناسایی انشعابات غیر مجاز با جدیت پیگیری می شود، افزود: از مجموع انشعابات غیرمجاز شناسایی شده در سال گذشته، ۱۹۹۶ فقره انشعاب با هزینه ۲۹۵ میلیارد و ۱۴۷ میلیون ریال به مجاز تبدیل شدند که بیشترین انشعابات مجاز شده در شهرستان آمل با ۴۱۷ فقره، نور با ۲۹۱ فقره، ساری با ۲۱۰ فقره، نوشهر با ۱۵۷ فقره و چالوس با ۱۵۳ فقره بوده است.
برارزاده خاطرنشان کرد: اﻧﺷﻌﺎب ﻏﯾر مجاز آبﻣﻌﺎدل ۴ انشعاب مجاز آب مصرف می‌کند که این امر به کمبود آب دامن می زند به همین منظور از مشترکین محترم تقاضا می شود به منظور حفظ حقوق شهروندان، ضمن مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت با در دست داشتن مدارک هویتی از جمله شناسنامه، کارت ملی، شماره پرونده مندرج در قبض آب نسبت به درخواست انشعاب آب به صورت قانونی اقدام نمایند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار