اجرای بیش از ۵ هزار آزمایش کیفی آب در آمل\

اجرای بیش از ۵ هزار آزمایش کیفی آب در آمل

  • کد خبر: 2111104157
  • چاپ
  • انتشار: 09 ارديبهشت 1403 - 10:26

مدیر عامل آب و فاضلاب مازندران گفت: در سال گذشته پنج هزار و ۳۶۳ مورد آزمایش میکروبی و شیمیایی جهت کنترل کیفی آب شرب مشترکین تحت پوشش این امور انجام شد.

به گزارش استناد نیوز،  بهزاد برارزاده در گفتگویی با اعلام خبر بالا افزود: به منظور بررسی ، ارزیابی و کنترل کیفی آب آشامیدنی مشترکین ، ۵۲۴۸ آزمایش میکروبی و ۱۱۵ آزمایش شیمیایی طی سال گذشته در آزمایشگاه امور آمل انجام شد.

او با اشاره به خرید، نصب و راه اندازی ۳ دستگاه کلرزن و تعمیر ، تعویض و سرویس ۷۰ دستگاه کلرزن در این امور تصریح کرد: در این مدت بیش از ۱۴۰ هزار مورد کلر سنجی در نقاط تامین و مقصد(منزل مشترکین) صورت گفت.

مدیرعامل آبفامازندران، در بخش دیگری از سخنانش به اصلاح و توسعه ۱۱۵۰۰ متر خطوط انتقال و ۵۰۲۳۰ متر شبکه توزیع و نیز ۱۷۱۰ متر استاندارد سازی انشعابات آب اشاره و اظهار داشت: با تلاش همکاران امور آمل طی یک سال گذشته دو هزار فقره شکستگی خطوط انتقال، شبکه و انشعابات آب برطرف شد.

برارزاده، ۵۳ مورد مهندسی مجدد منابع تامین و ایستگاه های پمپاژ، بازسازی ۱۵ حلقه چاه، ویدئومتری ۱۰ حلقه چاه و نیز نصب ۱۱ فقره شیر تخلیه را بخشی از اقدمات صورت گرفته در این امور جهت افزایش ظرفیت توان تامین آب شرب مشترکین عنوان و تصریح کرد: ۲۹۰ کیلومتر شست وشوی شبکه توزیع و ۳حلقه چاه نیز در این مدت حفر شد.

او بر ضرورت بکارگیری ظرفیت خیرین در اجرای طرحهای آبرسانی تاکید کرد و گفت: در همین راستا خرید و اجرای شبکه آبرسانی به طول ۸۲۰۰ متر از محل خیرین و ۲۵۰۰ متر توسط دهیاری ها و مشارکتهای مردمی صورت گرفت.

برارزاده، در بخش دیگری از سخنانش به شناسایی و قطع ۳۹۰ فقره انشعاب غیرمجاز و تعویض ۳۰۷۰ کنتور خراب در سال گذشته خبر داد و گفت: ۲۸۶۵ انشعاب آب با کاربری های مختلف نیز در این شهرستان به فروش رفت و ۵ روستای غیر تحت پوشش نیز تحویل گیری شد .

مدیر عامل آبفا مازندران، اجرای خط انتقال برای آبرسانی به مخزن کیادشت پلور ، حفر و تجهیز ۴ حلقه چاه، اجرای شبکه داخلی و خطوط انتقال روستاهای انصاری محله و قجرمحله به طول ۱۰۰۰۰ متر و اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و نیز اجرای طرح های آبرسانی به روستاهای سنگچال و گنگرج کلا از محل اعتبارات صندوق توسعه و محرومیت زدایی، تجهیز چاه ، ایستگاه پمپاژ و اجرای شبکه داخلی و خطوط انتقال مجتمع آبرسانی آهنگرکلای هرازپی به طول ۴۲۰۰۰ متر، بازنگری مطالعات شبکه آبرسانی شهر آمل بخشی از برنامه های سالجاری در این امور عنوان کرد.

گفتنی است ۶۷۳۴۷۰ نفر جمعیت تحت پوشش خدمات امور آبفای آمل قرار دارند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار