مرد هزار چهره فضای مجازی در دام پلیس افتاد\

مرد هزار چهره فضای مجازی در دام پلیس افتاد

  • کد خبر: 2111104056
  • چاپ
  • انتشار: 13 اسفند 1402 - 10:44

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی که با جعل هویت های مختلف و خرید چک از شهروندان کلاهبرداری می کرد، خبر داد.


به گزارش استناد نیوز، سرهنگ داود معظمی گودرزی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اعلام کردند فردی ناشناس با ارائه چک از آنها کلاهبرداری کرده است.
وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات خود را آغاز کردند و در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد مجرم از طریق سایت های خرید و فروش اینترنتی دسته چک خریداری می کرده و پس از آن با جعل کارت ملی صاحبان چک، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرده است.
وی با اشاره به اینکه متهم خود را پزشک متخصص معرفی می کرده است، افزود: در ادامه تحقیقات سایبری مشخص شد مجرم پس از در اختیار گرفتن چک ها و جعل هویت صاحب چک قربانیان خود را که عموما فروشندگان کالاهای گران قیمت پزشکی بودند و در سایتهای آگهی محور منتشر کرده بودند شناسایی می کرده و پس از حضور در محل با ارائه یک برگ چک به تاریخ روز کالای مورد نظر را تحویل می گرفته و از محل خارج می شده است.
سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به افزایش تعداد شکات پرونده به بیش از ۶۰ نفر، بیان کرد: با تلاش های شبانه روزی افسران سایبری پلیس فتا این متهم اینترنتی شناسایی و پس از تشریفات قضایی در مخفیگاه خود در یکی از مناطق جنوبی پایتخت دستگیر کرد.
وی یادآور شد: از محل اختفای وی بیش از ۱۰۰ فقره مدرک جعلی از جمله کارت ملی، کارت شناسایی پزشک متخصص و دیگر کارت های هویتی و تعداد زیادی دسته چک خریداری شده کشف شد.
رییس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان به عنوان های معرفی شده در فضای مجازی اعتماد نکنید و حتما قبل از انجام هر معامله ای در این فضا از هویت اصلی و اعتبار طرف مقابل اطمینان حاصل کنید، همچنین درصورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می توانند موضوع را از طریق مرکز فوریتهای سایبری به شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ و یا نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir گزارش کنند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار