مترو و اتوبوس در روز زن برای بانوان رایگان شد\

مترو و اتوبوس در روز زن برای بانوان رایگان شد

  • کد خبر: 2111103807
  • چاپ
  • انتشار: 09 دی 1402 - 21:59

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران گفت: در هفته بزرگداشت زنان، این قشر می‌توانند از برخی امکانات مانند مترو و اتوبوس، امکانات رفاهی اراضی عباس آباد، اکران فیلم در پردیس‌های سینمایی، امکانات ورزشی سازمان ورزش، امکانات تفریحی برج میلاد تحت پویش «قدردانیم» به صورت رایگان بهره‌مند شوند.

به گزارش روز شنبه استناد نیوز و به نقل از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، مریم اردبیلی اظهار کرد: مجموعه‌ای از افتتاح‌ها را در هفته زن بویژه در شنبه‌های «افتخار و امید» با گشایش زیرساخت‌های تازه مرتبط با حوزه بانوان شهر تهران شاهد خواهیم بود همچنین بهسازی زیرساخت‌های قدیمی مرتبط با زنان کلید خورد که در واقع سال آینده را می‌توان «نهضت بهسازی» همه مجموعه‌های زنان نامید.

وی با اشاره به نامگذاری ایام هفته بزرگداشت مقام زن هم اظهار کرد: برای بسط پویش قدردانیم برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته؛ از جمله برنامه‌ریزی‌های رسانه‌ای که بهره‌مندی از فضای مجازی، رسانه‌های محیطی، تلویزیون محورهای اصلی آن است.

اردبیلی ادامه داد: همچنین تلاش کردیم تا زنان و مادران به صورت رایگان از برخی امکانات مانند بلیت رایگان مترو و اتوبوس، امکانات رفاهی اراضی عباس آباد، اکران فیلم در پردیس‌های سینمایی، امکانات ورزشی سازمان ورزش، امکانات تفریحی برج میلاد تحت پویش «قدردانیم» با عنوان «شهر قدردان توست» در این ایام بهره‌مند شوند.

به گفته وی، برگزاری جشن‌های خانوادگی در مناطق ۲۲گانه در فضای عمومی پارک‌ها، پلازاها و برپایی ایستگاه‌های «#قدردانیم» در معابر شهری و اهدای اقلام فرهنگی در آنها و همچنین میادین میوه و تره‌بار از سایر برنامه‌های در نظرگرفته شده بود که اردبیلی به آنها اشاره کرد.

وی با تاکید بر این موضوع که تجلیل از زنان و تلاش آنها نباید معطوف به یک هفته باشد، افزود: هفته بزرگداشت مقام زن و مادر که به یمن میلاد پربرکت فاطمه زهرا (س) نامگذاری شده، از جهاتی حائز اهمیت است.

وی اظهار کرد: اهمیت این هفته، نخست اینکه شروعی برای برخی از اقدامات، افتتاح زیرساخت‌ها و فعالیت‌هاست و دوم اینکه فرصتی برای ارائه گزارش و جمع بندی اقداماتی است که در یکسال گذشته برای این قشر صورت گرفته، است.

وی با اشاره به اهمیت تجلیل از مادران و همسران شهدا ادامه داد: نه تنها در این ایام که در طول سال باید تلاش کنیم هیچ مادر و یا همسر شهیدی از دیدار و تجلیل، غریب نماند بنابراین به همکاران امور بانوان مناطق تاکید می‌کنم مطابق یک جدول زمان بندی، سهم خود را از تجلیل مادران و همسران شهدا ایفا کنند.

اردبیلی با بیان اینکه شهردار تهران بر برگزاری باشکوه مراسم بزرگداشت مقام زن تاکید داشت، اضافه کرد: همانطور که مقام معظم رهبری هم فرمودند هنوز شأن و جایگاه واقعی زنان به همان منتهای درجه‌ای که مبانی دینی و گفتمان انقلاب بر آن تاکید دارند، محقق نشده و ما باید برای رسیدن به این امر بیش از پیش تلاش و برنامه ریزی کنیم.

دستیار ویژه شهردار تهران در امور زنان و خانواده با اشاره به اتفاقات و مصائب غزه و نقش شبکه‌های اجتماعی در به تصویر کشیدن جنایات رژیم غاصب صهیونیستی گفت: یکی از جنبه‌های مثبت شبکه‌های اجتماعی، امکانی است تا همه مردم دنیا مصائب زنان، مادران و کودکان فلسطینی و همچنین میزان صبر و مجاهدت آنان را ببینند. نمی‌توان مراسم هفته زن را برگزار کرد اما نگاهی به غزه نداشت.

اردبیلی با بیان اینکه محور پویش ما در هفته زن، شناساندن قدر زنان، ارج نهادن و تکریم زنان در همه اقشار، رده‌های تحصیلی، شغلی، سنی است، تاکید کرد: «قدر زنان» برای ما محور فعالیت بدون قید و شرط است.

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران یادآور شد: امسال بر اساس نکات و پژوهش‌هایی که انجام شده پویش «قدردانیم» به پاس تقدیر و تجلیل از همه زنان و نقش بی‌بدیل شان در حیات، مدنظر قرار گرفته که امیدواریم تمامی عزیزان تلاش کنند تا محوریت این شعار حفظ شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران همچنین به همزمانی آغاز هفته بزرگداشت مقام زن با سالگرد شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و یادآور شد: نخستین روز این هفته با توجه به اتفاقات غزه و همزمانی با سالگرد شهادت سردار دل‌ها بطور ویژه به «زنان و مقاومت» اختصاص دارد و برگزاری رویدادهای هنری و فرهنگی، برپایی نمایشگاه عکس، شب خاطره بخشی از این برنامه‌هاست.

وی با اشاره به برگزاری تجمع بانوان فاطمی در روز ۱۳ دی‌ماه در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) تاکید کرد: پویش آزادی زنان و مادران زندانی جرایم مالی و غیرعمد هم امسال برگزار خواهد شد.

اردبیلی همچنین خواستار تقدیر ویژه از زنان شاغل در مشاغل خاص همچون زنان آتش‌نشان و رانندگان تاکسی شد و گفت: بازدید از مراکز نگهداری زنان آسیب دیده نیز در دستور کار هفته بزرگداشت مقام زن قرار دارد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار