عزم جدی دولت برای توسعه زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی بابل\

عزم جدی دولت برای توسعه زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی بابل

  • کد خبر: 2111103410
  • چاپ
  • انتشار: 08 شهریور 1402 - 21:46

دولت سیزدهم با سرمایه گذاری ۲هزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی با عزمی جدی زیرساخت های دانشگاه علوم پزشکی بابل را در مدار توسعه قرار داد.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از ایرنا، مازندران از معدود استان هایی است که دارای دو دانشگاه مستقل علوم پزشکی مازندران و دانشگاه علوم پزشکی بابل است.
این دانشگاه علاوه بر خدمت رسانی به بیش از نیم میلیون جمعیت بابلی قریب به ۶۰ درصد از بیماران بستری در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل افراد غیر بومی می باشند که به آنها خدمت رسانی می کند.
حضور پزشکان حاذق و همچنین برخی از مراکز درمانی ممتاز در شمال کشور همانند مرکز تخصصی کودکان امیرکلا زمینه حضور بیماران از خارج از استان را هم در بابل فراهم کرد.
همه این عوامل سبب شد تا دولت سیزدهم مصمم به توسعه زیرساخت های این دانشگاه در بخش های مختلف عمرانی، آموزشی و درمانی باشد.
دولت سیزدهم در مدت دو سال ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در این حوزه سرمایه گذاری کرده و این رویه ادامه دارد.
دانشگاه علوم پزشکی بابل در سال ۱۳۶۲ راه انداری و از بهمن ماه ۱۳۶۴ اولین دوره دانشجویان پزشکی را به میمنت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی پذیرش کرد و امروز پس از گذشت۴۰ سال حدود چهار و هزار و پنج دانشجو را در ۸۰ رشته و مقطع تحصیلی از کارشناسی تا دکترای تخصصی ( phd) هدایت و راهبری می کند.

این دانشگاه در رتبـه بنـدی جهانـی تایمـز سال ۱۴۰۱ ، در بین ۶۵ دانشگاه کشور ،هم راستا با دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و دانشگاه صنعتی شریف رتبه ی چهارم را کسب کرد.
اجرای ۲۲ ابر پروژه‌ها در دانشگاه علوم پزشکی بابل
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل، گفت که دولت سیزدهم با سرمایه گذاری ۲هزار و ۳۰۰ ریالی در طرح های عمرانی و زیرساختی جانی دوباره به طرح های زیربنایی این دانشگاه داده است.
دکتر سید علی مظفر پور افزود: احیای ۲۲ پروژه از مجموع ۲۹ طرح نیمه کاره دانشگاه علوم پزشکی بابل در دولت سیزدهم از افتخارات ماندگار دولت مردمی است.
وی احیا و پیشرفت ۹۷ درصدی بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی نوین امیرکلا ،ساخت مرکز دیالیز یکصد تختخوابی توسط خیرین ،پیشرفت ۸۰ درصدی ساخت مرکز جدید درمان نازایی حضرت فاطمه زهرا (س) (تاکنون بیش از دو هزار و ۵۰۰ نوزاد متولد شد) ، پیشرفت ۹۷ درصدی ساختمان دندانپزشکی بابل -شروع عملیات بیمارستان ۲۸۵ تختخوابی شهید رجایی بابلسر با ظرفیت توریست درمانی ،پیشرفت ۹۰ درصدی سلامتکده طب ایرانی بابل و(نخستین کلینیک تخصصی طب سنتی در شمال کشور) در دولت سیزدهم و اتمام ساخت مرکز نوآوری گیاهان دارویی و داروهای گیاهی را از جمله بر پروژه های این دانشگاه برشمرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل همچنین اتمام ساختمان نمایشگاه فرهنگی و بهره برداری در آینده نزدیک ،اتمام فاز نخست ورزشگاه بانوان علوم‌ پزشکی بابل یکی از اقدامات شاخص دانشگاه علوم پزشکی بابل، خرید تجهیزات تخصصی بیمارستانی در جهت ارتقاء خدمات به بیماران و مراجعین به مراکز خدمات درمانی تحت پوشش به مبلغ ۲۴۰ میلیارد ریال بوده است که با کمک خیرین ، وزارت بهداشت و نمایندگان شهرستان بابل تهیه شده را از دیگر ابر پروژه های این دانشگاه خواند.
بازگشت شنوایی ۸۸ کودک شمالی
وی با بیان اینکه از دیگر اقدامات شاخص، پشتیبانی و اجرای طرح های خدمات درمانی رایگان به شهروندان در غالب طرح سی شب سی مسجد بود که با استقبال بی نظیر مردم شهرستان و رضایت مندی بی سابقه آنان در طول این سالها بوده است، اظهار داشت: حمایت از مرکز کاشت حلزون شنوایی دانشگاه علوم پزشکی بابل از دیگر اقدامات شاخص این دانشگاه بوده که منجر به بازگشت شنوایی در ۸۸ کودک شمالی ناشنوا شده است.
این مقام مسوول تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بابل در افق و چشم انداز پیش روی خود قصد دارد تا با احداث دانشکده داروسازی، ورزشگاه بانوان، تکمیل بیمارستان ۳۲ تخت خوابی بندپی شرقی، ساختمان جدید بیمارستان ۳۴ تختخوابی ۱۷ شهریور مرزی کلا، کلینیک ویژه لاله آباد، تکمیل بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی شهید رجایی در بابلسر با هدف توریسم درمانی، مرکز توانبخشی بیمارستان شهید یحیی نژاد، بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی جایگزین یحیی نژاد و بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان گام های بلندی را در جهت بهبود و ارتقاء خدمات بهداشت و درمان به هم استانی ها و مردم شریف شهرستان بابل ارائه کند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار