هواشناسی درباره افزایش آلودگی هوا در چهار کلانشهر هشدار داد\

هواشناسی درباره افزایش آلودگی هوا در چهار کلانشهر هشدار داد

  • کد خبر: 2111102795
  • چاپ
  • انتشار: 08 آذر 1401 - 09:21

سازمان هواشناسی در دو هشدار جداگانه با اعلام پایداری جو و آلودگی هوا در تهران، کرج، اراک و اصفهان، هم‌زمان از کاهش چهار تا هفت درجه‌ای دما و آغاز فعالیت سامانه بارشی از امشب در نیمه غربی کشور خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه استناد نیوز، زمان شروع فعالیت سامانه بارشی اواخر وقت سه‌شنبه و زمان پایان آن اواخر وقت پنجشنبه است.

بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف و کاهش چهار تا هفت درجه دما از مخاطرات این سامانه اعلام شده است.

بر این اساس، امروز (سه‌شنبه) در نیمه جنوبی آذربایجان غربی و شمال کردستان و فردا (چهارشنبه) در ایلام، لرستان، همدان، کردستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل و گیلان این وضعیت آب وهوایی را خواهیم داشت.

روز پنجشنبه نیز در گیلان، مازندران، اردبیل، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، کردستان، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، نیمه شرقی لرستان، شمال همدان و شمال سمنان همین شرایط آب و هوایی انتظار می‌رود.

اثر مخاطره نیز لغزندگی جاده‌ها، کاهش شعاع دید، اختلال در سفرهای بین شهری به‌ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال آبگرفتگی معابر بصورت محدود، احتمال تاخیر در پرواز و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی اعلام شده است.

سازمان هواشناسی همچنین از پایداری جو و آلودگی هواتا پیش از ظهر چهارشنبه خبر داد.

بر اساس پیش بینی هواشناسی سکون هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی امروز سه‌شنبه در تهران، کرج، اراک و اصفهان، و روز چهارشنبه مجدد در تهران، کرج، اراک و اصفهان شدت می‌یاید.

اثر مخاطره نیز افزایش غلظت آلاینده‌ها، افزایش شاخص‌های آلودگی هوا، کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد ناسالم برای همه گروه‌ها است.

سازمان هواشناسی به مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی، کنترل فعالیتهای صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیر ضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، بویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی توصیه کرده است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار