دشمن می خواهد امنیت کشور را خدشه دار کند\

دشمن می خواهد امنیت کشور را خدشه دار کند

  • کد خبر: 2111102710
  • چاپ
  • انتشار: 14 آبان 1401 - 14:29

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه دشمنان می‌خواهند امنیت کشور را خدشه دار کنند، گفت: که حمله تروریستی به حرم احمد بن موسی توسط عمال استکبار و آمریکا در همین راستا بوده است که البته این اقدام وحدت ملت را بیشتر کرد.

 

به گزارش استناد نیوز، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش ظهر شنبه در یادواره ۱۲۸ شهید دانش آموزی هنرستان فنی ماندگار قدس قم که در آستانه برگزاری کنگره ملی ۶۰۹۰ شهید استان قم برگزار شد اظهار داشت: بسیاری از شهدای علمی با کمترین امکانات و از شهرهای مختلف کشور توانستند با تلاش خود در عرصه‌های مختلف جزو سرآمدان دنیا باشند که ضرورت دارد دانش آموزان را با این دستاوردهای علمی دانشمندان شهید آشنا کنیم.

وزیر آموزش و پرورش عنوان داشت: پس از شیوع کرونا باید واکسن در اختیار داشتیم تا جلوی مرگ و میرها گرفته شود که از ورود واکسن به کشور جلوگیری می‌شد اما امروز به همت تلاش دانشمندان ما انواع واکسن ساخته شده و صادر نیز می‌شود.

نوری افزود: تولید واکسن پروسه‌ای زمان بر و طولانی مدت است و این باور پذیر نبود که ایران بتواند روزی واکسن کرونا تولید کند.

وی ابراز داشت: دبیرکل سازمان ملل از رئیس جمهور عذرخواهی کرده بود که نتوانستند در دوران کرونا به ایران واکسن دهند که رئیس جمهور در پاسخ گفتند ما در حال حاضر ۶ نوع واکسن کرونا تولید و به کشورهای مختلف صادر می‌کنیم.

اگر این امنیت را امروز نداشتیم پیشرفت‌ها امکان پذیر نبود

وزیر آموزش و پرورش ابراز داشت: این کارهای علمی نتیجه رشادت‌های شهدا و رزمندگان در طول جنگ هشت ساله تحمیلی بوده است که اگر این امنیت را امروز نداشتیم پیشرفت‌ها امکان پذیر نبود و اقتدار امروز حاصل نمی‌شد.

نوری تاکید کرد: دشمن می‌خواهد رویش‌هایی علمی کشور را مورد هدف قرار دهد که مکان این رویش‌ها نیز مدارس و دانشگاه‌ها است.

وی افزود: دشمنان می‌خواهند امنیت کشور را خدشه دار کنند که حمله تروریستی به حرم احمد بن موسی توسط عمال استکبار و آمریکا در همین راستا بوده است که البته این اقدام وحدت ملت را بیشتر کرد.

وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: دشمنان در پی از بین بردن اخلاق و معنویت در بین نسل جوان و جامعه هستند که باید در این زمینه مراقب بود و این هدف را به روش‌های مختلفی دنبال می‌کنند که بازی‌های رایانه‌ای از جمله آنان است که به نوعی ترویج بی اخلاقی می‌کنند.

وی گفت: بسیاری از ابتکارات رزمندگان در جنگ عجیب بود که توانستند از معبرهای سخت عبور کنند و حتی جلوتر حرکت کنند.

باید گوش به فرمان امامین انقلاب باشیم

نوری تصریح کرد: باید گوش به فرمان امامین انقلاب باشیم و هر یک دانش آموزان ما می‌توانند یک شهید زین الدین باشند که در عرصه‌های مختلف مؤثر و نقش آفرینی داشته باشند.

وی عنوان داشت: المپیاد ترکیبات با حضور ۴۲ کشور جهان برگزار شد که ایران راهبر آنان بود و بیشتر رتبه‌های را بچه‌های ایران کسب کردند اما این رویداد در جهان انعکاس داده نشد.

نوری گفت: راه شهدا را باید تداوم ببخشیم که روزگاری احساس کردند باید از پشت میز درس به میدان جبهه‌ها بروند تا از کشور دفاع کنند و امروز برگزاری یادواره شهدا در مدارس برای آشنایی با شهدا بسیار مؤثر است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین بیان داشت: امسال ۷۰ هزار دانش آموز هنرستانی را اضافه کردیم که این بدان معنا است ۷۰ هزار نیروی حرفه ای کار در آینده خواهیم داشت و تلاش می‌شود هنرستان‌ها با مراکز دانش بنیان متصل کنیم. منبع / خبرگزاری مهرtelegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار