6 میلیون نفر به صورت رایگان زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفتند/ راه اندازی صندوق بیماران سخت درمان و مزمن\

6 میلیون نفر به صورت رایگان زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفتند/ راه اندازی صندوق بیماران سخت درمان و مزمن

  • کد خبر: 2111102689
  • چاپ
  • انتشار: 10 آبان 1401 - 22:35

مدیرعامل بیمه سلامت ایران گفت:امسال ۶میلیون نفر به صورت رایگان زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند تا از خدمات درمانی و بهداشتی بهره‌مند شوند.


به گزارش استناد نیوز، دکتر محمد مهدی ناصحی سه‌شنبه شب در گفت‌وگوی خبری در اهواز افزود:از این تعداد ۵.۴میلیون نفر توسط وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی که از سه دهک پایین جامعه هستند به صورت رایگان بیمه شدند و برای بیمه این جمعیت زیرپوشش ۶۰هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی گفت: برای این دسته از دهک های پایین جامعه که به صورت رایگان زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفتند هزینه‌های بستری و سرپایی کاهش یافته است و به نوعی به سمت عادلانه تر کردن منابع سلامت حرکت کردیم که این اتفاق در دولت مردمی سیزدهم رقم خورد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در ادامه افزود: خوشبختانه هم اکنون از نظر جمعیت زیرپوشش بیمه‌ای از بسیاری از کشورهای منطقه بالاتر هستیم و در زمینه تامین هزینه ها نیز با توجه به شرایط اقتصادی موجود تلاش شده پرداخت‌ها از سوی دولت تامین شود و مردم سهم بسیار کمی در تامین هزینه های درمانی داشته باشند.

راه اندازی صندوق بیماران سخت درمان و مزمن
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: صندوق بیماران سخت درمان ، خاص و مزمن هفته گذشته با کمک مجلس شورای اسلامی و مصوبه هیات دولت دروزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بیمه سلامت ایران رونمایی شد که وظیفه این صندوق این است که به بیمارانی همچون انواع سرطان ها ، بیماران دیالیزی که به مساعدت مالی نیاز دارند علاوه بر مبالغی که تاکنون بیمه‌ها پرداخت می کردند مازاد آن را نیز این صندوق پرداخت خواهد کرد.
ناصحی افزود:در گام نخست ۲۶نوع بیماری زیرپوشش این صندوق قرار گرفته و در گام دوم که به زودی انجام می شود در مجموع ۴۴ بیماری زیرپوشش بسته حمایتی سازمان بیمه سلامت قرار خواهد گرفت.
وی گفت: هم اکنون صندوق بیماران سخت درمان و مزمن همچون بیماران ام.اس ، تالاسمی، هموفیلی ، دیالیزی ها و عمده سرطان‌ها ، پیوندهای مغز استخوان ، کبد و کلیه را پوشش می‌دهد ضمن آنکه بسیاری از بیماری‌های مزمن عصبی و روانی زیرپوشش قرار می گیرند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در ادامه افزود:خوشبختانه سازو کار صندوق بیماران سخت درمان و خاص در کشور به گونه‌ای دیده شده که بیمارانی که هزینه های درمانی آنان کمرشکن هستند زیرپوشش حمایتی و مالی قرار خواهند گرفت.
وی از عموم هموطنان که با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند و نیاز است خدمات بستری یا سرپایی دریافت کنند خواست به اداره های کل سلامت در استان ها یا دانشگاه‌های علوم پزشکی مراجعه کنند؛ در بخش درمان بیماران خاص در سامانه‌ای به نامALDAثبت نام می شوند و بر اساس نسخه هایی که تجویز می شود پرداختی ها توسط بیمه سلامت انجام خواهد شد.
ناصحی افزود: بیمه شده‌های تامین اجتماعی و نیروهای مسلح هم می‌توانند وارد این سامانه شوند و هزینه‌های این نوع بیماران نیز پرداخت می شود.
بیش از ۲.۵میلیون نفر در خوزستان زیرپوشش بیمه سلامت هستند
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت:هم اکنون بیش از ۲.۵میلیون نفر از جمعیت استان خوزستان در بخش های روستایی و شهری زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند.
وی گفت: در سال ۱۴۰۱ با هدف کمک به مردم و کاهش پرداختی از جیب ، پرداختی های بیمه سلامت در بخش بیماری های خاص مثل اوتیسم و معلولان نیز تعمیم پیدا کرده است و پرداخت هزینه های دارویی و بخشی که مربوط به بیمه سلامت است انجام می‌شود.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار