همه روستاهای بالای 20 خانوار کشور به شبکه پایدار اینترنت متصل می شوند\

همه روستاهای بالای 20 خانوار کشور به شبکه پایدار اینترنت متصل می شوند

  • کد خبر: 2111102677
  • چاپ
  • انتشار: 09 آبان 1401 - 13:30

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در ابتدای دولت سیزدهم بیش از ۷ هزار روستا فاقد ارتباطات بودند، گفت: تا پایان شهریور سال آینده همه روستاهای بیش از ۲۰ خانوار کشور به شبکه پایدار پرسرعت متصل می‌شوند.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از حضور در نشست کمیسیون صنایع و معادن، گفت: در نشست امروز کمیسیون پاسخگوی سوالات نمایندگان بودم که بیشتر این سوالات درباره وضعیت اینترنت در روستاها بود.
وی افزود: در ابتدای دولت سیزدهم بیش از 7 هزار روستا فاقد ارتباطات بودند یا ارتباطات آن‌ها بی‌کیفیت بود که طی یک سال گذشته مشکل ارتباطی 2200 روستا رفع شده و دسترسی آن‌ها به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات برقرار شده است.
عضو کابینه سیزدهم با بیان اینکه تا پایان شهریور سال آینده همه روستاهای بیش از 20 خانوار کشور به شبکه پایدار پرسرعت متصل می‌شوند، ادامه داد: پس از تحقق این مهم، به سراغ بهبود کیفیت اینترنت روستاهایی که پیش از این راه‌اندازی شده‌اند یا جمعیتشان افزایش یافته یا روستاهای مقاصد گردشگری و روستاهای کمتر از 20 خانوار می‌رویم.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار