سازمان تامین اجتماعی بدون لحاظ سابقه بیمه از بیمه شدگان ازکارافتاده حمایت می کند\

سازمان تامین اجتماعی بدون لحاظ سابقه بیمه از بیمه شدگان ازکارافتاده حمایت می کند

  • کد خبر: 2111102591
  • چاپ
  • انتشار: 24 مهر 1401 - 14:29

دفتر فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام کرد که این سازمان از همه بیمه‌شدگانی که دچار حادثه ناشی از کار شوند، بدون لحاظ سابقه بیمه‌ حمایت می‌کند و مستمری ازکارافتادگی برای آنها برقرار می‌شود.


به گزارش روز یکشنبه استناد نیوز و به نقل از سازمان تأمین‌اجتماعی، کارگران شاغل در کارگاه‌های مشمول قوانین کار و تأمین‌اجتماعی باید از اولین روز اشتغال به کار بیمه باشند و کارفرما مکلف است طبق ماده ۳۹ قانون تأمین‌اجتماعی نسبت به بیمه کارگران از اولین روز اشتغال آنان اقدام کند.
هر فرد پس از آغاز بیمه‌پردازی می‌تواند از سازمان تأمین‌اجتماعی خدمات بیمه‌ای و درمانی را در چارچوب قوانین این سازمان مطالبه کند و اگر بیمه‌شده در روزهای اول اشتغال، دچار حادثه ناشی از کار شود؛ سازمان تأمین‌اجتماعی بدون لحاظ سابقه بیمه‌پردازی از بیمه‌شده حمایت می‌کند و مستمری ازکارافتادگی برای او برقرار می‌شود.
همچنین اگر حادثه ناشی از کار، منجر به فوت بیمه‌شده شود، بازماندگان وی بدون توجه به مدت زمان پرداخت حق بیمه از جانب بیمه‌شده، تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی قرار گرفته و مستمری دریافت می‌کنند.
بر اساس اعلام دفتر فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تأمین‌اجتماعی از مجموع مستمری‌بگیران ازکارافتاده تحت پوشش این سازمان تا پایان سال گذشته (۱۴۲ هزار و ۲۲۸ نفر)، یک هزار و ۷۰۳ نفر کمتر از یک ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌اند اما به دلیل ازکارافتادگی ناشی از حوادث کار، تحت پوشش حمایت‌های این سازمان قرار گرفته و مستمری ماهانه دریافت می‌کنند.
براساس گزارش‌های آماری این سازمان، یک هزار و ۱۵۲ نفر مستمری‌بگیر ازکارافتاده تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی، بین یک تا سه ماه و یک هزار و ۸۳۵ مستمری‌بگیر ازکارافتاده بین سه تا شش ماه و سه هزار و ۱۲۵ مستمری‌بگیر ازکارافتاده نیز بین شش ماه تا یک سال سابقه حق بیمه در زمان اشتغال داشته‌اند.
۱۱ هزار و ۸۴۹ نفر مستمری‌بگیر ازکارافتاده تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی نیز در زمان اشتغال، بین یک تا سه سال سابقه حق بیمه داشته‌اند که به علت ازکارافتادگی ناشی از حوادث کار در زمره مستمری‌بگیران این سازمان قرار گرفته‌اند.

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار