85 دستگاه آمبولانس در اغتشاشات اخیر تخریب شد\
  • رئیس سازمان اورژانس کشور؛

85 دستگاه آمبولانس در اغتشاشات اخیر تخریب شد

  • کد خبر: 2111102520
  • چاپ
  • انتشار: 09 مهر 1401 - 12:37

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: ۸۵ دستگاه آمبولانس در اغتشاشات اخیر تخریب شد که خارج شدن این تعداد ناوگان، یکهزار میلیارد ریال به حوزه امداد و درمان خسارت وارد کرد.


به گزارش استناد نیوز، دکتر جعفر میعادفر روز شنبه در همایش پدافند غیرعامل در نظام سلامت در شهرستان اسفراین خراسان شمالی اظهارداشت: همچنین در اغتشاشات اخیر ۱۰ نفر از نیروهای اورژانس مورد حمله اغتشاشگران قرار گرفتند و مصدوم شدند.
وی خدشه دار کردن اعتماد بین اورژانس و مردم را از اهداف اصلی دشمنان دانست و تصریح کرد: سالانه پنج میلیون ماموریت اورژانسی توسط نیروهای امدادی این نهاد انجام می شود که چهار میلیون آن ماموریت های مردمی است.
رییس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: نیروهای اورژانس در مواقع نیاز بدون وقفه در محل حادثه حاضر و خدمت رسانی می کنند که این نشان از اعتماد شهروندان به اورژانس است در حالی که دشمنان سعی دارند تا این اعتماد را خدشه دار کنند.
وی با تاکید بر آموزش شهروندان یادآور شد: باید در حوزه پدافند بسیار جدی و با برنامه ریزی های دقیق عمل کنیم و آموزش های لازم به شهروندان ارایه شود و نباید با غفلت درگیر کارهای روزمره شویم.
میعادفر افزود: هر چه از درون نظام، خود را در برابر آسیب های دشمن مقاوم کنیم، آسیب پذیری جامعه کمتر می شود و شهروندان نیز کمتر زیان خواهند دید.
وی تصریح کرد: در این راستا در کنار سیاست های سازمان پدافند غیرعامل برای مقابله آسیب های دشمن باید حوزه علوم پزشکی و بهداشت و سلامت نیز برنامه پنج ساله تدوین کند تا شاهد افزایش امنیت و پایداری ملی و تسهیل فرآیند مدیریت بحران باشیم.

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار