شعبه صرافی بانک ملی ایران در تبریز راه اندازی می شود\

شعبه صرافی بانک ملی ایران در تبریز راه اندازی می شود

  • کد خبر: 2111102156
  • چاپ
  • انتشار: 31 ارديبهشت 1401 - 11:19

بر اساس مصوبه جلسه شورای هماهنگی بانک های استان آذربایجان شرقی که به ریاست رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، شعبه صرافی بانک ملی ایران در تبریز راه اندازی می شود.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، حسن مونسان عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در سفر یک روزه خود به تبریز که رئیس کل بانک مرکزی و هیات عالی رتبه بانکی کشور را همراهی می کرد، در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان آذربایجان شرقی حضور یافت و ضمن تاکید بر حمایت بانک از واحدهای صنعتی استان، گفت: در هفته آتی مقدمات راه اندازی این شعبه بررسی می شود.
وی افزود: یکی از موضوعات مهمی که نمایندگان مردم در مجلس هم به آن اشاره کردند، اعمال مالیات به سود سپرده ها در بانک های دولتی است که موجب خروج منابع خواهد شد. در چنین شرایطی در پرداخت تسهیلات به ویژه تسهیلات تکلیفی مشکلات زیادی خواهیم داشت که امیدواریم بازنگری و تدبیری در این زمینه صورت گیرد.
مونسان همچنین با اشاره به اعمال محدودیت های جدید در زمینه واگذاری، تملیک املاک و اقاله گفت: در این زمینه مشکلاتی باتوجه به ۱۸ ماهه بودن مصوبه جدید به وجود آمده که نیازمند بازنگری است.
علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی نیز در این جلسه با بیان اینکه نظام بانکی کشور نیازمند اصلاحات است، گفت: این اصلاحات موجب ارایه خدمات بهتر به مردم و تولیدکننده ها خواهد شد که یکی از محورهای این موضوع اصلاح روابط بانک ها و دولت، بانک مرکزی با بانک ها و بانک ها با مردم است.
وی تاکید کرد: در جلسه اخیر سران قوا نیز تصمیمات خوبی در حوزه ارتباط دولت و بانک مرکزی گرفته شده است و موارد دیگری نیز در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است که به اقتدار بانک مرکزی کمک خواهد کرد.
عادل غلامی رییس اداره امور شعب استان آذربایجان شرقی و دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان با اشاره به عملکرد بانک های دولتی و نیمه دولتی گفت: تسهیلات پرداختی سال 1400 در پنج بخش اقتصادی۷۰ درصد رشد نسبت به سال را نشان می دهد.
وی افزود: در زمینه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج هم ۹۶ درصد متقاضیان وام دریافت کرده اند که در این زمینه بانک ملی ایران بهترین عملکرد را داشته است

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار