طرح بهسامان در مدارس گیلان در حال اجرا شدن است/ 16 هزار جلد کتاب آموزشی توزیع می شود\
  • به منظور ترویج در فرهنگ مدیریت مصرف؛

طرح بهسامان در مدارس گیلان در حال اجرا شدن است/ 16 هزار جلد کتاب آموزشی توزیع می شود

  • کد خبر: 2111102107
  • چاپ
  • انتشار: 25 ارديبهشت 1401 - 13:02

رئیس هیات مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ضمن تاکید بر نقش مهم کودکان و نوجوانان در مصرف بهینه برق در خانه، از اجرای طرح بهسامان در مدارس استان بمنظور ترویج فرهنگ مدیریت مصرف خبر داد.


به گزارش استناد نیوز، محمد تقی مهدیزاده با بیان اینکه محدودیت در منابع طبیعی و ضرورت مصرف بهینه و رفتار صیانتی از آن، به منظور استفاده نسل‎های آینده و تاثیر مستقیمی که این رفتار بهینه در حفظ محیط زیست دارد، افزود: وظیفه متولیان امر، کارشناسان و مجریان را در آموزش و فرهنگ سازی اقشار مختلف جامعه، به‎ویژه کودکان، سنگین تر می کند.
مهدیزاده گفت: به منظور فرهنگ سازی مفاهیم مدیریت مصرف در بین دانش آموزان سطوح مختلف، شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در حال اجرای طرحی موسوم به "بهسامان" است که طی آن برنامه های آموزشی با محتواهایی نظیر مفاهیم پیک بار روزانه، شبانه، سالانه ، لوازم برقی و میزان مصرف برق آنها، ساعات اوج مصرف، مدیریت مصرف برق و لزوم اجرای آن توسط همکاران این شرکت برای دانش آموزان ارائه میشود.
وی افزود: به منظور فرهنگ سازی مفاهیم مدیریت مصرف تعداد 16هزار جلد کتاب آموزشی با عناوین " برق برای کودکان" " مصرف بهینه و انرژی های پایدار" " 30 راهکار ساده برای صرفه جویی انرژی " توسط شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان تهیه شده است و طی این برنامه های آموزشی بین دانش آموزان توزیع می شود.
محمد تقی مهدیزاده اظهار داشت: به دلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس طی دوسال گذشته، آموزش های مذکور نیز بصورت آنلاین و با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صورت پذیرفت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان تصریح کرد: پس از بازگشایی مدارس تاکنون در مدارس شهرستانهای رشت، فومن، بندر انزلی، آستارا، رضوانشهر، رودبار، سیاهکل، شفت، املش، لنگرود، ماسال و خمام طرح "بهسامان" به اجرا درآمده است و تا پایان فعالیت مدارس در سالجاری و سال های تحصیلی آینده نیز ادامه خواهد داشت.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار