12 طرح با اعتبار 12 هزار میلیارد ریال در خرمشهر افتتاح و کلنگ زنی می شود\
  • به مناسبت سوم خرداد؛

12 طرح با اعتبار 12 هزار میلیارد ریال در خرمشهر افتتاح و کلنگ زنی می شود

  • کد خبر: 2111102040
  • چاپ
  • انتشار: 11 ارديبهشت 1401 - 18:29

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان گفت: ۱۲ طرح در زمینه آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان کلنگ زنی یا افتتاح می شود.


به گزارش استناد نیوز، محمدرضا کرمی نژاد روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در خرمشهر اظهار داشت: ۲ دستگاه آب شیرکن در مینوشهر و خرمشهر با ظرفیت تولید ۱۵ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبابه روز با اعتبار سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال آماده بهره‌برداری است.
وی آغاز عملیات تکمیل پروژه تصفیه خانه فاضلاب خرمشهر با اعتباری بالغ بر ۹ میلیون یورو معادل ۲هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال را از دیگر طرح های آبفا در خرمشهر نام برد و گفت: پروژه تصفیه خانه فاضلاب خرمشهر حدود سه سال متوق شده بود که پیش بینی می‌شود تا آذرماه به بهره برداری برسد.
کرمی‌نژاد بیان کرد: پروژه تکمیل شبکه فاضلاب خرمشهر با پنج هزار میلیارد ریال فایناس داخلی ماده ۵۶ پیمانکار آن انتخاب شده و در سوم خرداد کلنگ‌زنی خواهد شد که با اجرای حدود ۱۰۰ کیلومتر پیشرفت فیزیکی پروژه شبکه آبفای خرمشهر به ۸۵ درصد می رسد.
وی بازسازی تصفیه خانه آب شرب شهید منصوری غرب کارون با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال را از دیگر طرح های آبفا به مناسبت سوم خرداد عنوان کرد و از اتصال خط انتقال آب دز به غدیر تا اواخر خردادماه امسال خبر داد.
کرمی نژاد گفت: در حال حاضر ۱۰ مترمکعب در ثانیه آب از خط آبرسانی غدیر برای اهواز، شادگان، خرمشهر، آبادان و دشت آزادگان تامین شده و ۸۰ درصد آب آشامیدنی آبادان و خرمشهر نیز از این خط تامین می شود که تا نیمه تیرماه این رقم به ۱۰۰ درصد خواهد رسید و میزان شوری آب به ۸۵۰ تا ۹۰۰ میکروموس کاهش خواهد یافت.
وی از احداث و بهره برداری از ایستگاه پمپاژ کوت شیخ با اعتباری بالغ بر۱۰۰ میلیارد ریال و اجرای شبکه فاضلاب نقاط پراکنده و ریزشی خرمشهر با ۱۲۰میلیارد ریال اعتبار خبر داد و گفت: از۲ هزار و ۵۰۰ متر شبکه فاضلاب شلمچه تاکنون یکهزار و ۵۰۰ متر آن اجرا شده و این طرح تا قبل از اربعین امسال آماده خواهد شد.
کرمی نژاد بیان کرد: پروژه اصلاح شبکه آب شرب منطقه محرزی خرمشهر نیز با ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار آماده کلنگ زنی است.

 

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار