بانک ملی برای احیای واحد تولیدی بزرگ یکهزار و 503 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد\

بانک ملی برای احیای واحد تولیدی بزرگ یکهزار و 503 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

  • کد خبر: 2111101979
  • چاپ
  • انتشار: 06 ارديبهشت 1401 - 10:27

بانک ملی ایران با هدف مساعدت برای حل مشکلات و احیاء واحدهای تولیدی بزرگ به عنوان پیشران عرصه صنعت و تولید کشور، بالغ بر یک هزار و 503 میلیارد ریال تسهیلات به سه واحد بزرگ صنعتی استان سمنان پرداخت کرده است.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، در حال حاضر مشکلات اقتصادی بسیاری از واحد‌های تولیدی را دچار مشکل کرده که بی توجهی به این واحد‌ها می تواند بسیاری از آنها را از چرخه تولید خارج کند. از این رو، بانک ملی ایران سعی دارد تا با تامین منابع مالی مورد نیاز برای تقویت سرمایه‌گذاری واحدهای بزرگ تولیدی، علاوه بر گردش چرخ تولید، از تعطیلی و رکود این واحدها تا حدامکان جلوگیری کند.
با این هدف، این بانک اعطای تسهیلات در قالب سرمایه ثابت و سرمایه در گردش به شرکت های فعال استان های مختلف کشور را در دستور کار دارد تا بتواند نقش خود را همسو با سیاست های کلان کشور در رونق تولید، ایجاد اشتغال و افزایش رشد اقتصادی ایفا کند.
شرکت ذوب آهن شاهرود یکی از واحدهای تولیدی بزرگ فعال در عرصه تولید شمش های فولادی در استان سمنان است که با دریافت یک هزار و 350 میلیارد ریال تسهیلات، مورد حمایت بانک ملی ایران قرار دارد و اکنون بیش از 125 نفر نیروی کار به صورت مستقیم در آن فعال هستند.
این شرکت در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری تلاش خود را بر اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی و استفاده حداکثری از توان داخل متمرکز کرده و اکنون به عنوان یکی از تکمیل کنندگان زنجیره تولید در عرصه های ملی و منطقه ای صنعت فولاد، حضوری فعال دارد.
همچنین شرکت های آرین گداز جم فعال در عرصه تولید شمش فولادی و شرکت کیان ظرف پویا فعال در تولید ظروف تفلون، دو واحد صنعتی بزرگ استان سمنان هستند که بانک ملی ایران با هدف رفع موانع تولید و اشتغال، حمایت های مالی ویژه‌ای از آنها داشته است.
این دو واحد صنعتی نیز 58 شغل مستقیم و پایدار ایجاد کرده و تاکنون بالغ بر 153 میلیارد ریال تسهیلات در قالب سرمایه ثابت و سرمایه در گردش از بانک ملی ایران دریافت کرده اند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار