۳ هشدار هواشناسی برای امروز تا روز پنج شنبه در کشور صادر شد/ کدام استان ها درگیر رگبار باران و وزش باد می شوند؟\

۳ هشدار هواشناسی برای امروز تا روز پنج شنبه در کشور صادر شد/ کدام استان ها درگیر رگبار باران و وزش باد می شوند؟

  • کد خبر: 2111101951
  • چاپ
  • انتشار: 04 ارديبهشت 1401 - 14:54

سازمان هواشناسی با صدور یک هشدار نارنجی، یک هشدار سطح زرد و یک هشدار دریایی نسبت به محدودیت تردد با قایق‌های تفریحی و شناورهای سبک، احتیاط در هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو و احتیاط در چرای دام اطلاع‌رسانی کرد.


به گزارش استناد نیوز، سازمان هواشناسی در هشدار جدید دریایی از افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج از اواخر وقت سه شنبه در خلیج فارس در استان بوشهر خبر داد.
احتمال آسیب به قایق‌های تفریحی و شناورهای سبک، احتمال خسارت به قفس‌ها و پاره شدن تورهای صیادی و احتمال خسارت به تاسیسات دریایی از جمله مخاطرات این هشدار دریایی است.
سازمان هواشناسی به محدودیت تردد با قایق‌های تفریحی و شناورهای سبک و احتیاط در فعالیت‌های دریایی توصیه کرده است.
همچنین در هشدار دوم، نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک موقت در سطح کشور اطلاع رسانی شد.
بر اساس این اطلاعیه، نوع مخاطره رگبار باران، رعد و برق، در مناطق مستعد تگرگ، وزش باد شدید، در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک موقت است و منطقه اثر در روز دوشنبه آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، جنوب اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، قزوین، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی خوزستان، شرق کهگیلویه و بویراحمد و در روز سه‌شنبه اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، زنجان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، یزد است.
همچنین در روز چهارشنبه در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال زنجان، گلستان و خراسان شمالی نیز تشدید سامانه بارشی گزارش شده است.
اثر مخاطره نیز آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه، لغزندگی جاده‌ها، خیزش گردوخاک موقت و کاهش دید، آسیب به سازه‌های موقت، شکستن درختان فرسوده و آسیب به صنعت کشاورزی عنوان شده است.
برپایه این گزارش، در هشدار هواشناسی سطح زرد نیز در آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، نیمه جنوبی اردبیل، غرب کردستان، کرمانشاه، غرب لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، البرز، تهران، قزوین، گیلان، غرب مازندران برای امروز آبگرفتگی معابر و رعد و برق شدید و وزش باد پیش بینی شده ست.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار