9 هزار و 355 دستگاه تاکسی فرسوده، نوسازی شد\
  • مدیر عامل اتحادیه تاکسی رانی شهری کشوری؛

9 هزار و 355 دستگاه تاکسی فرسوده، نوسازی شد

  • کد خبر: 2111101935
  • چاپ
  • انتشار: 01 ارديبهشت 1401 - 09:54

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشوری گفت: سال گذشته (۱۴۰۰) ۹ هزار و ۳۵۵ دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی و تحویل متقاضیان شد.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از ایرنا، مرتضی ضامنی با بیان این مطلب، افزود: سال گذشته هدفگذاری شده بود ۱۰ هزار تاکسی فرسوده نوسازی شود که از این تعداد نوسازی ۹ و ۳۵۵ دستگاه تاکسی فرسوده محقق شد.
وی ادامه داد: در فرآیند نوسازی ناوگان تاکسیرانی خودروهای تحویلی شامل سمند و پژو ۴۰۵ بود در سال ۱۴۰۱ با توجه به اینکه دو خودروی قبلی از مدار تولید خارج شده اند به طور قطع خودروهای جدیدی را جایگزین و به ناوگان تاکسیرانی اضافه خواهیم کرد.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشوری گفت :یکی از دلایل کند شدن روند نوسازی ناوگان تاکسیرانی افزایش قیمت خودرو است زیرا رانندگان توان مالی برای تهیه خودرو با این قیمت را ندارند و نیاز است که از تسهیلات بانکی در این زمینه استفاده کنند.
وی تاکید کرد: از آنجایی که رانندگان تاکسی از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و توان پرداخت قیمت بالای خودرو در بحث نوسازی ناوگان تاکسیرانی را ندارند با توجه به رویکرد دولت سیزدهم در حمایت از اقشار آسیب پذیر، از مسوولان درخواست می‌شود در چارچوب تکالیف قانونی تعریف شده و با نگاه ویژه در حمایت از زحمتکشان عرصه حمل و نقل شهری نسبت به پیش بینی سیاست های حمایتی در این بخش اقدام کنند.
وی اعلام کرد: در راستای تحقق قانون هوای پاک و تبصره ماده ۸این قانون باید تسهیلات ارزان قیمت به رانندگان تاکسی در راستای نوسازی ناوگان تاکسیرانی اعطا شود زیرا رانندگان توان پرداخت قیمت بالای خودرو را ندارند و در عین حال ناوگان تاکسیرانی هم پیر و فرسوده است.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشورگفت: در سال ۱۴۰۱ با توجه به اینکه دو خودروی قبلی از مدار تولید خارج شده اند خودروهای جدیدی را جایگزین و به ناوگان تاکسیرانی اضافه خواهیم کرد و امیدواریم در سال جدید بتوانیم ثبات قیمتی را در حوزه خودرو داشته باشیم تا بتوانیم برنامه‌ریزی بهتری را انجام دهیم.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در رابطه با سن فرسودگی تاکسی‌ها افزود: در گذشته سن فرسودگی خودرو ۱۰ سال بوده ولی بر اساس مصوبه جدید، خودروی که نتواند دو بار متوالی معاینه فنی بگیرد، فرسوده محسوب می شود.

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار