اجرای پروژه‌های عمرانی مختلف برای حل مشکل آب ٣٠٠ شهر در کشور\

اجرای پروژه‌های عمرانی مختلف برای حل مشکل آب ٣٠٠ شهر در کشور

  • کد خبر: 2111101915
  • چاپ
  • انتشار: 30 فروردين 1401 - 11:37

وزیر نیرو با اشاره به آغاز طرح آبرسانی به بیش از ١٠ هزار روستا در قالب قرارگاه جهاد آبرسانی، از تعریف پروژه‌های عمرانی مختلف برای رفع مشکل آب ٣٠٠ شهر در کشور خبر داد.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی‌اکبر محرابیان" در حاشیه جلسه کمیسیون‌ تخصصی عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس برنامه ارائه شده به مجلس، می‌بایست میزان برخورداری روستاهای کشور از آب شرب را به ٩٠ درصد برسانیم، اظهار کرد: بررسی‌های انجام شده نشان داد که این کار به صورت معمول انجام شدنی نیست و بدین منظور قرارگاهی در وزارت نیرو با عنوان قرارگاه جهاد آبرسانی ایجاد شد.
وی با بیان اینکه در این قرارگاه، قراردادهایی برای اجرای پروژه‌های آبرسانی روستایی منعقد شد، افزود: قراردادهایی با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) برای آبرسانی به بیش از ٧ هزار روستا، خیرین و پیمانکاران بخش خصوصی منعقد شد تا بتوانیم به صورت گسترده در مدت ٣٠ ماه بالغ بر ١٠ هزار روستای کشور را آبرسانی کنیم.
محرابیان با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح عمرانی آغاز شده و در اکثر استان‌ها نیز کارگاه‌هایی تجهیز شده است، گفت: در زمان شروع به‌کار دولت ٣٠٠ شهر در کشور مشکل آبی داشتند که برای رفع این مشکل باید پروژه‌ها و طرح‌های مختلفی از جمله خطوط انتقال، حفر چاه، ایستگاه‌های پمپاژ، تامین آب از سدها و استفاده از آب شیرین‌کن‌ها اجرایی شود.
وی افزود: برای تمامی شهرهایی که دارای مشکل هستند، پروژه‌های متعددی تعریف شده و برنامه‌ریزی‌های دقیقی صورت گرفته که همزمان با تخصیص اعتبارات بودجه سال ١۴٠١، اجرایی خواهند شد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار