پیش بینی احداث ۶ هزار مگاوات نیروگاه تا پیش از تابستان امسال / استفاده از ظرفیت دانش بنیان برای بهینه سازی مصرف برق\
  • وزیر نیرو؛

پیش بینی احداث ۶ هزار مگاوات نیروگاه تا پیش از تابستان امسال / استفاده از ظرفیت دانش بنیان برای بهینه سازی مصرف برق

  • کد خبر: 2111101869
  • چاپ
  • انتشار: 26 فروردين 1401 - 12:39

وزیر نیرو با بیان اینکه احداث ۶ هزار مگاوات نیروگاه تا پیش از تابستان امسال پیش‌بینی شده است، گفت که البته اگر نیروگاهی به موقع وارد مدار نشد، نیروگاه جایگزین در نظر گرفته شده و از این بابت نگرانی نداریم.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، وزیر نیرو با اشاره به استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش بنیان برای بهینه‌سازی مصرف برق گفت: باید بتوان با بهره‌مندی از پتانسیل شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از ظرفیت موجود در مدیریت آب و برق، برای بهینه سازی مصرف، گام موثری برداشت.
"علی اکبر محرابیان" در حاشیه جلسه شورای معاونان وزارت نیرو با حضور معاون اول رئیس جمهور، درباره چالش‌های صنعت آب و برق گفت: در چندین بخش نیازمند حمایت دولت هستیم که با توجه به شناسایی و اولویت‌بندی طرح‌ها، با تصویب بودجه ۱۴۰۱ امیدواریم طرح‌هایی که برنامه‌ریزی کردیم به مرحله بهره‌برداری برسانیم.
وی ادامه داد: تکمیل سامانه‌های آبی، آبرسانی شهری و روستایی که جزو برنامه‌ریزی‌های مهم بوده، باید اجرا شود. در حوزه برق هم باید ظرفیت‌های تولید برق را به صورت چشمگیر افزایش دهیم.
وزیر نیرو افزود: برنامه چهار ساله وزارت نیرو برای این بخش آغاز شده که برخی از طرح‌ها در حال احداث و برخی متوقف شده بود که به تازگی شروع شده که این جلسه برای تامین مالی و پشتیبانی از این طرح‌ها بسیار مفید بود. امیدواریم در دولت مصوباتی دریافت کنیم تا اجرای این طرح‌ها سرعت پیدا کند.
محرابیان خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان نکته دیگری است که در این جلسه به آن اشاره شد. باید بتوانیم با پتانسیل شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از این ظرفیت موجود در مدیریت آب و برق، برای بهینه سازی مصرف، گام موثری برداریم البته دولت نیز در زمینه برخورداری از اعتبارات اعلام آمادگی کرده است.
محرابیان درباره آمادگی وزارت نیرو برای تابستان، خاطرنشان کرد: احداث ۶ هزار مگاوات نیروگاه تا پیش از تابستان امسال پیش‌بینی شده است. البته اگر نیروگاهی به موقع وارد مدار نشد، نیروگاه جایگزین در نظر گرفته شده و از این بابت نگرانی نداریم.
وزیر نیرو گفت: با برنامه‌ریزی‌های دقیقی که برای مدیریت مصرف شده و استفاده از ظرفیت‌هایی که امکان کاهش مصرف را در بخش خانگی به‌ویژه مشترکان پرمصرف می‌دهد، امیدواریم با همکاری مفید بخش خانگی و صنعتی بتوانیم با کمترین مشکلات برق را برای تابستان مدیریت کنیم.

 

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار