فناوری تشخیص ویروس کووید ۱۹ در آبفا خراسان رضوی میسر شد\

فناوری تشخیص ویروس کووید ۱۹ در آبفا خراسان رضوی میسر شد

  • کد خبر: 2111101860
  • چاپ
  • انتشار: 24 فروردين 1401 - 08:53

رئیس اداره آزمایشگاه های آبفا خراسان رضوی از دستیابی این شرکت به فناوری جداسازی و شناسایی ویروس کووید ۱۹ از منابع آب و خروجی تصفیه خانه های فاضلاب با استفاده از تکنیک PCR خبر داد.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب ، هوشیار اکبری این دستاورد را از افتخارات آبفا خراسان رضوی دانست و اظهار داشت: ردیابی هر نوع عنصر بیولوژیک از جمله لاشه در حال فساد یا جلبک ها نیز در منابع آبی با استفاده از همین فناوری از دیگر موفقیت ها آزمایشگاه سلولی - مولکولی این شرکت محسوب می شود.
وی با اشاره به سیاست آبفا خراسان رضوی در توسعه و تجهیز آزمایشگاه های آب و فاضلاب درشهرهای استان افزود: 20 آزمایشگاه کنترل کیفیت آب وپنج آزمایشگاه فاضلاب در ستاد و شرکت های تبصره دو و امورهای تابعه وظیفه رصد و نظارت بر فرآیند تولید و توزیع مصرف آب را برعهده دارند.
وی ایجاد سه آزمایشگاه در بخش باکتریولوژیک و ارتقاء یک آزمایشگاه میکروبی به شیمی در سال 1401 و دریافت استاندارد بین المللی ایزو 17025 خارجی را از برنامه های آبفا خراسان رضوی تا سال 1402 اعلام کرد و گفت: 9 آزمایشگاه باکتریولوژی در استان دارای استاندارد ایزو 17025 هستند و قرار است دو ازمایشگاه دیگر هم در سال جاری به این تعداد افزوده شوند.
به گفته وی آزمایشگاه ستاد در دو بخش شیمیایی و میکرو بیولوژی هم موفق به دریافت استاندارد مذکور طی چند سال اخیر شده است.
هوشیار آکبری همچنین اضافه کرد: استاندارد گواهی معتمد محیط زیست در بخش فاضلاب برای ستاد و شهرهای تربت حیدریه ، سبزوار دریافت شده و بزودی نیشابور هم از این استاندارد برخودار می شود.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار