استفاده از ظرفیت نخبگان در کلان شهر تهران\
  • مهم ترین راه برون رفت از مشکلات؛

استفاده از ظرفیت نخبگان در کلان شهر تهران

  • کد خبر: 2111101589
  • چاپ
  • انتشار: 20 مهر 1400 - 10:44

عضو شورای شهر تهران راه برون رفت از مشکلات و معضلات کلان شهر تهران را به کارگیری نخبگان و جوانان صاحب نظر و اثر گذار اعلام کرد.

به گزارش استناد نیوز، جعفر شربیانی روز سه شنبه در جریان پانزدهمین جلسه شورای شهر با ارائه نطق پیش از دستور اظهار داشت: خدمت به مردم و مسلمانان از چنان جایگاهی برخوردار است که در برخی آیات قرآن و روایات در کنار ایمان به خدا از بالاترین خصلت ها شمرده شده است.

وی افزود: در دوره فعلی برای تقویت و نشان دادن جایگاه واقعی مدیریت شهری با به کارگیری جوانان در عرصه های مدیریتی به جای ادعا و شعار، گزارش عملکرد به مردم داده خواهد شد.

شربیانی، تاکید کرد: شهر جایگاهی برای مدیران خسته ندارد و جوانگرایی در حکمرانی کشور و گردش نخبگان موضوع بسیار مهمی است که همواره در سخنان رهبر معظم انقلاب نیز مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه مدیران خسته با بی خیالی مردم را در مشکلات حبس کرده اند، گفت: نباید اجازه دهیم بار دیگر نمایش، جای کار واقعی را بگیرد و باز هم هیاهو ، جایگزین همت و خدمت شود.

وی افزود: امروز با تحکیم و تثبیت موقعیت شهردار تهران با مغتنم دانستن فرصت خدمت، معتقدم باید تمام ظرفیت شورا و شهرداری در هم افزایی همسو ، حرکت بخش و توسعه آفرین باشد تا به موازات تفکر جهادی و انقلابی، به نیازهای عینی مردم و مطالبه گری حق خواهانه آنان پاسخگو باشد و در این گردونه ، رضایت مندی ولی نعمتان، تامین و محقق شود.

به گفته وی، راه برون رفت از مشکلات و معضلات کلان شهر تهران به کارگیری نخبگان و جوانان صاحب نظر و اثر گذار است.

وی تاکید کرد: انتظار است با استعداد یابی و تخصص گرایی از چهره های جوان موجود در شهرداری که دارای مشی انقلابی و جهادی هستند به عنوان مدیران آینده استفاده؛ و به آنها میدان داده شود.

عضو شورا تهران ادامه داد: حل مشکلات شهر تهران به مفهوم حل مشکل یک چهارم جمعیت کشور و شاید بیش از آن است و به همین جهت توجه علمی و دقیق به مشکلات این شهر مساله ای حیاتی، ضروری و ملی است و بدون تردید هر کسی در این حوزه موفق باشد توانایی خود را در حل مشکلات کشور نشان داده است و اقبال عمومی را به سوی خود جلب خواهد کرد.

وی تاکید کرد: توجه خاص به نقش مردم و شورایاران محلات و بهره گیری از توان تشکل های عمومی غیر دولتی و جهادی و نیز استفاده از اشخاص و فعالان فرهنگی و اجتماعی باید ملاک عمل قرار گیرد.

شربیانی گفت: بروز رسانی و احیاء فلسفه وجودی سرای محلات و اماکن فرهنگی که در هدایت گری عمومی و جهت دهی های فکری و اسلامی می تواند نقش آفرین باشد، باید مورد توجه قرار گیرد.

وی، با بیان اینکه یقینا فرصت خدمت کوتاه و انتظارات مردم از نظام اسلامی و مدیریت شهری زیاد است، گفت: آنچه مسلم است، مردم خسته از بازی های عبث سیاسی و بیهوده کاری های فرسایشی هستند و چشم به تحولات کارآمد و اثربخش در دولت کریمه آیت الله رئیسی و شوراهای انقلابی دوخته اند و در این میان هر گونه سیاست زدگی که موجب بی اعتمادی مردم به خادمین نظام، خواسته یا ناخواسته شود خیانت به خون شهیدان است.

وی، افزود: این اتفاق از هر کسی با هر اسم و هر سابقه که باشد بازی در زمین دشمنان نظام تلقی می شود و محکوم به مقابله است.

وی با تأکید بر اینکه با هیچ کسی عقد اخوت نبسته ایم، گفت: چهارچوب دوستی ما در درستی عملکرد اشخاص نهفته است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار