پرداخت حقوق به آنها قطع خواهد شد\
  • سختگیری دولت کانادا علیه افرادی که واکسن تزریق نکرده اند؛

پرداخت حقوق به آنها قطع خواهد شد

  • کد خبر: 2111101576
  • چاپ
  • انتشار: 15 مهر 1400 - 12:37

دولت کانادا در مقررات سخت گیرانه جدید علیه کسانی که از دریافت واکسن کرونا خودداری می کنند، اعلام کرد آن دسته از کارکنان دولت، پلیس و نهادهای نظامی که واکسن دریافت نکنند، پرداخت حقوق به آنها قطع خواهد شد.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از خبرگزاری فرانسه، این سیاست واکسیناسیون اجباری که از سوی جاستین ترودو نخست وزیر این کشور اعمال شده است، تقریبا ۳۰۰ هزار کارمند دولت را در بر می گیرد.

همچنین تمامی مسافران 12 سال به بالا که از راه های هوایی و ریلی وارد این کشور می شوند، ملزم به واکسیناسیون کامل تا پایان ماه نوامبر (۹ آذر) هستند.

کریستیا فریلند معاون نخست وزیر کانادا در یک کنفرانس خبری گفت: این اقدامات مسئولانه، عملی و سخت از کانادایی ها محافظت می کند، مانع از فروپاشی سیستم مراقبت های بهداشتی ما می شود، به فرزندان ما امکان رفتن به مدرسه را می دهد و بهبود اقتصادی ما را تسریع می کند.

وی افزود: این مساله همچنین تضمین می کند که اقلیتی از مردم که مخالف واکسیناسیون هستند، نمی توانند در روند بهبود اقتصاد کشور خللی ایجاد کنند.

بیش از ۸۲ درصد از کانادایی های ۱۲ سال و بیشتر کاملا واکسینه شده اند و ۸۸ درصد نیز دستکم یک دُز را دریافت کرده اند.

ترودو اعلام کرد عواقب شدیدی در انتظار کارمندانی است که گزارش اشتباهی از وضعیت واکسیناسیون خود ارائه دهند.

وی همچنین تاکید کرد دولتش در هفته های پیش رو از یک گذرنامه واکسیناسیون برای مسافران بین المللی رونمایی و قانونی را در زمینه تهدید یا آزار کارکنان مراقبت های بهداشتی به عنوان یک جرم کیفری معرفی می کند.

مورد دوم در واکنش به اعتراض ها در مخالفت با واکسیناسیون مطرح شد که بیمارستان ها و کلینیک های سراسر کانادا را در ماه های اخیر هدف قرار داد و موجب خشم عموم مردم شد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار