تولید 50 میلیون دوز واکسن برکت تا پایان شهریور ماه با 3 خط تولید\

تولید 50 میلیون دوز واکسن برکت تا پایان شهریور ماه با 3 خط تولید

  • کد خبر: 2111101314
  • چاپ
  • انتشار: 26 تیر 1400 - 14:04

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، گفت: تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن کووایران برکت تا پایان شهریور ۱۴۰۰ محقق خواهد شد. ‌

 

به گزارش استناد نیوز، محمد مخبر، در حاشیه مراسم «شکرانه تحقق ۱۰۰ روستای بدون بیکار» با عنوان این مطلب که خط تولید واکسن برکت کاملاً فعال است، افزود: اگر مشکلی در تولید پیش نیاید فکر می‌کنم بتوانیم به وعده‌ها عمل کنیم.

وی با بیان اینکه تا امروز هیچ مشکلی در خطوط تولید نداشتیم، گفت: با توجه به اینکه خط یک تولید واکسن در اوایل اردیبهشت راه اندازی شد، پیش بینی کرده بودیم که از خرداد تولید واکسن را آغاز کنیم.

مخبر با بیان اینکه انتظار بر این بود که در خرداد تولید ۳ میلیون دوز واکسن آغاز شود، افزود: از ۲۵ خرداد تا ۲۶ تیر ماه ۱۴۰۰ بیش از ۳ میلیون دوز واکسن تولید و ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار دوز تحویل شده است.

مخبر افزود: ظرف امروز یا فردا نیز ۲۰۰ هزار دوز واکسن دیگر تحویل می‌شود و تا آخر این هفته ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار دوز دیگر تحویل خواهد شد.

وی با بیان اینکه خط یک تولید واکسن در هفته یک میلیون و ۲۰۰ هزار دوز است و به مرور تحویل وزارت بهداشت خواهد شد، گفت: مطلبی در ذهن برخی شکل گرفته که چگونه می‌توان با یک میلیون و ۲۰۰ هزار دوز، تا شهریور امسال ۵۰ میلیون دوز تحویل داد. این مسائل در حالی مطرح می‌شود که ما دارای سه خط تولید هستیم.

مخبر افزود: خط یک تولید واکسن که راه اندازی شده تاکنون ۳ میلیون دوز تولید کرده و تولیدش ادامه دارد.

وی اضافه کرد: خط دو با تکیه بر تلاش دانشمندان راه افتاده و اکنون در حال تست راه اندازی است و تا هفته اول مرداد به بهره برداری می‌رسد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: خط دو نیز هفته‌ای ۲ میلیون دوز واکسن تولید و تحویل خواهد داد.

مخبر با بیان اینکه خط سه تولید واکسن نیز تا پایان مرداد راه اندازی می‌شود، افزود: این خط هفته‌ای ۶ میلیون دوز واکسن تولید می‌کند و این ارقام را که کنار هم می‌گذاریم تولید ۵۰ میلیون دوز تا پایان شهریور محقق خواهد شد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار