کاهش ۲۷ درصدی بستری بیماران کرونایی در بابل / حساسیت فصلی را با ویروس کرونا اشتباه نگیرید\

 کاهش ۲۷ درصدی بستری بیماران کرونایی در بابل / حساسیت فصلی را با ویروس کرونا اشتباه نگیرید

  • کد خبر: 2111101127
  • چاپ
  • انتشار: 13 ارديبهشت 1400 - 15:33

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل، گفت: طی روزهای اخیر دیده می‌شود مردم ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ را با حساسیت‌های فصلی اشتباه می‌گیرند و با تاخیر به پزشک مراجعه می‌کنند که این امر روند درمان این بیماران را مشکل می‌کند.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از ایرنا، دکتر سید فرزاد جلالی روز دوشنبه با بیان این مطلب افزود: بهار فصل بیمارای های فصلی به خصوص حساسیت های آلرژیک است که میتواند آن را با بیماری کوود۱۹ اشتباه گرفت و با توجه به ضرورت سرعت در درمان کووید، می تواند بسیار خطرناک باشد.
وی همچنین افزود: از جمله مشکلاتی که در درمان بیماری کووید۱۹ وجود دارد رها کردن فرآیند درمان در میانه راه است که بیماران مرخص شده با احساس کمی بهبودی، مصرف دارو را بدون نظر پزشک قطع می کنند که این امر خطرناک است و باید با تجویز پزشک انجام شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان داشت: شهروندان باید به این باور برسند که این ویروس فقط در کمین افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای نیست بلکه تمامی گروه های سنی حتی اطفال هم به این بیماری مبتلا می شوند.
دکتر جلالی اظهار داشت: در حال حاضر استفاده از ماسک و پروتکل های بهداشتی در بابل به ۷۰ درصد افزایش یافت که اصناف با رعایت ۸۰ درصدی بیشترین رعایت پروتکل و روستاهای بابل با ۶۱ درصد کمترین گروه‌هایی هستند که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می کنند.
وی دورهمی خانوادگی در این ایام را بسیار خطرناک دانست که می‌تواند دوباره شرایط حاد کرونایی را در بابل حاکم کند و افزود: همه ما باید تلاش کنیم تا با انجام مراقبت‌های اولیه و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک احتمال ابتلا به این بیماری را بسیار کاهش دهیم.
کاهش ۲۷ درصدی بستری بیماران کرونایی در بابل
موج چهارم همه گیری ویروس کرونا از اواسط فروردین ماه در شهرستان بابل آغاز شده بود تا اینکه در ۲۵ فروردین به اوج خود رسید و شمار بستری بیماران کرونایی در بیمارستان های این شهرستان به ۳۳۳ نفر افزایش یافته بود. از طرف دیگر بستری بیماران بدحال کرونایی در بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی بابل هم به آمار ۵۳ نفر رسید.
اما طبق تازه ترین گزارش دانشگاه علوم پزشکی بابل که امروز دوشنبه منتشر شد، پس از یک ماه از اعلام وضعیت قرمز کرونایی و اعمال محدودیت ها و افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم، تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های تحت پوشش این دانشکاه با کاهش۹۳ نفری به ۲۴۰ نفر رسید که ریزش ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد.
بر اساس این گزارش طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۱ بیمار کرونایی با حال عمومی مساعد از مراکز درمانی که ترخیص و در همین مدت ۳۴ بیمار مبتلای جدید نیز در بیمارستانهای بابل بستری شدند و ۴۵ بیمار بدحال کووید۱۹ نیز در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار