بستری 105 بیمار کرونایی در قائمشهر / وضعیت کرونایی قائمشهر نارنجی شد\

بستری 105 بیمار کرونایی در قائمشهر / وضعیت کرونایی قائمشهر نارنجی شد

  • کد خبر: 2111101048
  • چاپ
  • انتشار: 11 فروردين 1400 - 16:16

رئیس شبکه بهداشت و درمان قائمشهر در پی تغییر وضعیت این شهرستان به نارنجی ، گفت که هم اکنون ۱۰۵ بیمار کرونایی در بیمارستان های رازی و ولیعصر این شهرستان بستری هستند.


به گزارش استناد نیوز، دکتر محمد گران افزود: از ابتدای این هفته شاهد افزایش بستری بیماران کرونایی در بیمارستان های شهرستان بودیم و نگرانی هایی که از چند هفته پیش داشتیم و به دفعات هم در باره آن هشدار داده بودیم ، اکنون محقق شده است.
وی توضیح داد : متاسفانه از ابتدای هفته جاری روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به خاطر وضعیت پیشروی بیماریشان در بیمارستان های شهرستان بستری شدند و این روند افزایشی نگران کننده همچنان ادامه دارد.
طبق ارزیابی سامانه ماسک ، رنگ مناطقی نارنجی می شود که آمار روزانه بیماران کووید ۱۹ بستری بیشتر از ۶ نفر از میان یکصد هزار نفر جمعیت آن منطقه باشد.
رئیس شبکه بهداشت قائمشهر با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین راهکار برای جلوگیری از ابتلا به کرونا است، گفت : با توجه به در پیش بودن روز طبیعت و سیزده به در ، از مردم می خواهیم تا از دورهمی های خانوادگی خودداری کنند و همچنین با ماندن در خانه از حضور در طبیعت و تجمعات بپرهیزند.
وی با بیان اینکه از افرادی که مبتلا به سرماخوردگی معمولی می شوند هم می خواهیم تا با ماندن در خانه خود را قرنطینه کنند، افزود: باید مد نظر داشت که قدرت سرایت انتقال ویروس جهش یافته انگلیسی بیشتر است بنابراین شهروندان باید برای حفظ جان خود و شهروندان حتما از ماسک استفاده و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
دکتر گران با اظهار این که قائمشهر نخستین شهرستان مازندران بود که کرونای انگلیسی وارد آن شد ، گفت : آمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در این شهرستان به ۱۸ نفر رسیده است که ۹ برابر روز نخست است.
کرونای انگلیسی ۲۴ اسفند با شناسایی ۲ نفر در قائمشهر وارد مازندران شد. این افراد میزبان یک خویشاوند قزوینی خود بودند که ناقل ویروس کرونای انگلیسی بود و به آنان سرایت کرد.
رییس شبکه بهداشت قائمشهر در پایان با هشدار این که کرونای انگلیسی بشدت سرایت پذیر است ، گفت : هم اکنون ۱۶ نفر از افرادی که با کرونای انگلیسی در قائمشهر درگیر شدند در قرنطینه خانگی دوره ابتلایشان را سپری کردند و ۲ نفر هم در بیمارستان های شهرستان بستری هستند.telegramestenadnews

نظر دادن

dba

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار