100 روستای مازندران در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی / محدودیت های کرونایی در روستاها همانند شهر اجرا می شود\

100 روستای مازندران در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی / محدودیت های کرونایی در روستاها همانند شهر اجرا می شود

  • کد خبر: 2111100800
  • چاپ
  • انتشار: 24 دی 1399 - 16:37

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که هم اکنون حدود یکصد روستای استان در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی قرار دارند.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از ایرنا، دکتر قاسم اویس روز چهارشنبه با اعلام این خبر، افزود : تمام محدودیت های کرونایی با وضعیت قرمز و نارنجی برای این روستاها همانند شهرها اعمال می شود.
وی این محدودیت ها را شامل ممانعت از ورود خودروهای غیربومی، مسافران غیر مقیم، تردد شبانه و تعطیلی مشاغل بیان کرد.
اویس گفت : هم اکنون با همکاری دهیاری و پایگاه های بسیج محلات در تمام این روستاها ایستگاه ورود و خروج برای نظارت بر ترددها راه اندازی شده است.
وی افزود : به هر حال روستاهای مازندران پیش از این در موج اول و دوم‌ کرونا نیز در معرض تردد غیر بومی ها قرار داشتند ولی آن زمان با ایجاد محدودیت تردد تا حدودی مشکلات کاهش یافته بود و اکنون در پیک موج سوم نیز با اجرای محدودیت ها و تعطیلی تالارها و رستوران ها برای برگزاری عروسی ، هجوم به باغات در روستاها برای برگزاری اینگونه آیین ها افزایش یافت و نتیجه این شد که برخی روستاهای بزرگ ما به وضعیت قرمز کرونایی رسیدند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران شروع برداشت محصولات کشاورزی از جمله مرکبات را هم یکی دیگر از عوامل افزایش تردد در روستاها و افزایش آلودگی ناشی از ویروس کرونا در این مناطق اعلام کرد.
مازندران سه هزار و ۶۲۲ روستا دارد که از این تعداد حدود سه هزار روستا دارای سکنه هستند.
طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، هم اکنون یکهزار و ۴۲۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند. مازندران در حال حاضر دارای پنج شهرستان وضعیت قرمز شامل ساری ، قائمشهر ، آمل ، نکاء و فریدونکنار است.

 

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار