روزهای پایانی هفته مازندران بارانی و برفی خواهد بود\

روزهای پایانی هفته مازندران بارانی و برفی خواهد بود

  • کد خبر: 2111100593
  • چاپ
  • انتشار: 05 آذر 1399 - 11:03

بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران آسمان استان برای روزهای پایانی هفته جاری برفی و بارانی می‌شود و دمای هوا نیز تا ۶ درجه‌ کاهش خواهد یافت.

هوای مازندران که از اوایل هفته جاری بارانی بود ، هم اکنون صادف است و دمای هوا در گرم ترین ساعت به حدود ۱۷ درجه در مرکز استان خواهد رسید ، ولی این وضعیت تا ظهر فردا پنجشنبه ادامه خواهد داشت..

بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران سامانه بارشی و سرد از عصر پنجشنبه از سمت غرب وارد استان می‌شود و از اواخر روز با تشدید این سامانه ، مردم مازندران شاهد کاهش محسوس دما و بارش های متناوب خواهند بود.

همچنین روز جمعه ۲۰ دی دمای هوا در مناطق جلگه ای مازندران نسبت به روز چهارشنبه به عنوان گرم ترین روز هفته تا ۶ درجه کاهش می‌یابد که در مناطق کوهستانی تغییر دما بیشتر خواهد بود.

هم اکنون دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران هشت درجه بالای صفر است ، اگر چه در سردترین زمان بامداد امروز به پنج درجه رسیده بود. علاوه بر این دمای هوا در مناطق کوهستانی در روزهای پایانی هفته در سردترین ساعت به حدود سه درجه سانتی گراد زیر صفر خواهد رسید.

کارشناس پیش بینی هواشناسی مازندران در باره تغییرات جوی روزهای آینده، گفت: سامانه بارشی پیش رو تا اواخر روز جمعه مهمان استان است و در این مدت برای مناطق جلگه ای بارش متناوب باران و در ارتفاعات نیز بارش برف پیش بینی می شود.

سعید غلامپور افزود : احتمال می رود بارش برف از صبح پنجشنبه در ارتفاعات و محورهای کوهستانی همچون کندوان و هراز آغاز شود ، اما بارش باران در مناطق جلگه ای از بعد از ظهر پنجشنبه شروع خواهد شد.

وی با بیان اینکه بارش برف از اواخر روز پنجشنبه تا جمعه از شدت بیشتری برخوردار است ، افزود: در این مدت مردم استان با پدیده مه گرفتگی و کاهش دما رو به رو خواهند شد که غلظت مه گرفتگی در ارتفاعات بیشتر پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش بینی هواشناسی مازندران همچنین نسبت به وزش باد نسبتا شدید در روزهای آینده خبر داد و گفت: به همین خاطر شرایط دریای خزر مواج بوده و برای فعالیت دریایی مناسب نیست.

غلامپور به همراه داشتن وسائل زمستانی برای تردد در محورهای کوهستانی مازندران را در این فصل از سال ضروری دانست.

هم اکنون بلده، سیاه بیشه و آلاشت با یک درجه سردترین و ساری و بابلسر با دمای ۱۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین ایستگاه های هواشناسی هستند.

هواشناسی مازندران ۱۵ ایستگاه هواشناسی و ۵۶ ایستگاه باران سنجی در سراسر استان دارد.

 منبع ایرنا.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار