90هزار بسته غذایی بین نیازمندان در مازندران توزیع می شود\

90هزار بسته غذایی بین نیازمندان در مازندران توزیع می شود

  • کد خبر: 2111100366
  • چاپ
  • انتشار: 06 شهریور 1399 - 10:27

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اعلام اینکه تا پایان ماه صفر در تمامی شهرهای مازندران بسته‌های معیشتی در قالب کمک مومنانه توزیع می شود، گفت: در بعضی از شهرستانها مانند ساری، بابل، آمل، بهشهر، نور و قائمشهر در چندین مرتبه اجرای نیت صورت می‌گیرد.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره‌‎کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در مراسم توزیع بسته‌های کمک مومنانه اوقاف در شهرستان ساری که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: عمده کار اوقاف در طول سال ماه محرم و صفر است که به اجرای نیات واقفین مربوط به عزادارای سیدالشهدا می‌پردازد که نزدیک به ۸۰ درصد موقوفات در مازندران مقید به مکان و زمان است.

وی افزود: طی هفته اخیر اجرای طرح شمیم حسینی و توزیع بسته های کمک مومنانه توسط اوقاف در 15 شهر مازندران اجرا شد و این بسته‌های از محل عوائد موقوفات استان بوده که با هدف عمل به اجرای امینانه نیت واقفین خیراندیش صورت گرفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خاطرنشان کرد: تا پایان ماه صفر در تمامی شهرهای مازندران توزیع بسته‌های معیشتی در قالب کمک مومنانه را خواهیم داشت و در بعضی از شهرستانها مانند ساری، بابل، آمل، بهشهر، نور و قائمشهر در چندین مرتبه اجرای نیت صورت می‌گیرد.

حیدری با بیان اینکه تا پایان ماه صفر در مازندران از محل موقوفات با مشارکت متولیان ۹۰ هزار بسته معیشتی کمک مومنانه توزیع خواهد شد، ادامه داد: بسیاری از افراد سؤوال می‌کنند پول‌های موقوفات در کجا هزینه می‌شود و برخی دیگر هم در این زمینه شبهه‌افکنی می‌کنند و خواسته و یا ناخواسته می‌خواهند اموال اهل‌بیت (ع) را ازبین ببرند که اوقاف با اجرای نیت واقف و توزیع 90 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان به شبهه‌افکنان پاسخ مناسبی می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: موقوفات برای شخص خاصی نیست و هیچ‌کس هم حق ندارد موقوفات را برای مسائل شخصی بهره‌گیری کند بلکه این موقوفات چندین و چندصد ساله برای اهل بیت(ع) است و فقط طی گذر زمان متولیان اداره کننده آن تغییر می‌کند و آن چیزی که مهم است، این است که عوائد این موقوفات طبق نظر واقف به مردم و نیازمندان جامعه برمی‌گردد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران ضمن تشکر از خادمان، خیران مردمی در سطح بقاع متبرکه، ادارات، همراهان بسیج و سپاه گفت: در این مسیر همه دست به دست هم دادند تا کمک های مومنانه به دست نیازمندان برسد و از طرفی موقوفات مقید به مکان و زمان را بر روی سبد درج کردیم.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار