\

mehrranggraphic

madrese504465

 

تشییع و خاکسپاری پیکر امام جمعه موقت قائمشهر

  • کد خبر: 2111100145
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 05 خرداد 1399

استنادنیوز / پیکر حاج شیخ فیض الله دارایی رئیس مدرسه علمیه محمدیه و خطیب موقت نماز جمعه شهرستان قائمشهر روز دوشنبه با حضور اقشار مختلف مردم در این شهرستان به خاک سپرده شد.

مردم ولایتمدار قائمشهر پیکر مرحوم دارایی را از مقابل مسجد امام حسین (ع) تا حوزه علمیه برداران همراه با عزاداری و سینه زنی تشییع کردند.

این مراسم با حضور آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله سلیمانی نماینده سابق ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ،آیت الله علی معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

پیکر مرحوم شیخ فیض الله دارایی بعد از مراسم تشییع با حضور گسترده مردم در امام زاده سید نظام الدین قائمشهر به خاک سپرده شد.

عالم زاهد و وارسته آیت الله حاج شیخ فیض الله دارایی در سن 89 سالگی و در روز شنبه (سوم خردادماه ) در آخرین روز ماه مبارک رمضان دعوت حق را لبیک گفت .

این استاد برجسته اخلاق و معرفت که مسیر طولانی تهذیب نفس و کسب علم را در حوزه های نجف و قم طی کرده ازمحضراساتید و بزرگانی چون آیات اعظام بروجردی، سید محمود شاهرودی، امام خمینی، خویی و میرزاهاشم آملی که در شکل گیری شخصیت علمی و فقهی وِ عرفانی و اخلاقی ایشان موثر بودند، کسب فیض کرده است.

آیت الله دارایی از اعاظم علمای استان مازندران بودند که از اکثر مراجع عظام گذشته و حال، نمایندگی رسیدگی به امور شرعی داشتند.

این عالم متقی در ولایتمداری و انقلابی گری و حمایت از جایگاه رفیع ولایت مطلقه فقیه از هیج جهاد و کوششی دریغ نفرموده و در همه حال در بصیرت افزایی و راهبری در مسیر ترسیمی ولایت ، شاخص قابل اتکا بودند.

آیت الله دارایی در زهد و بی اعتنایی به زخارف دنیوی و وارستگی و حلم و بردباری و اخلاق حسنه و دستگیری از محرومان و فقراء شهره خاص و عام بود .

این عالم فقید قریب سه دهه زعامت مدرسه علمیه محمدیه قائم شهر را برعهده داشتند که ره آورد آن تعلیم و تربیت بسیاری از علما و طلاب شهرستان و استان مازندران می باشد که در بسیاری از مناصب حوزوی و لشکری و کشوری منشاء برکات برای جامعه ایمانی و ملت شریف می باشند.telegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار