جزئیات نحوه اقدام متقاضیان کمک معیشتی که یارانه نقدی نمی‌گیرند \

جزئیات نحوه اقدام متقاضیان کمک معیشتی که یارانه نقدی نمی‌گیرند

  • کد خبر: 2110926
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 02 دی 1398

استناد نیوز، سخنگوی ستاد شناسایی حمایت معیشتی، جزئیات نحوه مراجعه متقاضیان کمک معیشتی که در فهرست یارانه بگیران قرار ندارند، را اعلام کرد.

 

حسین میرزایی استناد نیوز، درباره زمان ثبت‌نام متقاضیان یارانه معیشتی که در فهرست «دریافت کنندگان یارانه نقدی» نیستند، اظهار داشت: افرادی که در فهرست یارانه بگیران نبودند و به تبع آن، حمایت معیشتی نیز دریافت نکرده‌اند، باید طی فرآیندی که اعلام می‌شود، وارد چرخه ثبت‌نام شوند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی با بیان اینکه ۶۶۶ هزار و ۷۷۴ نفر از افرادی که یارانه نقدی دریافت نمی‌کردند و مشمول یارانه معیشتی نیز نشده بودند، کد ملی خود خود را با شماره #۶۳۶۹* ثبت کرده‌اند، افزود: افرادی که یارانه نقدی دریافت نمی‌کنند، دو گروه از جامعه هستند؛ به این معنا که گروه نخست، افرادی هستند که در سال ۹۳ اطلاعات خانوار خود را برای دریافت یارانه نقدی در سامانه مربوطه ثبت کرده بودند که بر این اساس، اطلاعات این خانوارها در سامانه وجود دارد.

وی ادامه داد: مراتب از طریق پیامک، به این افراد اطلاع رسانی شده تا از دهم دیماه، به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

میرزایی افزود: گروه دیگری از متقاضیان، یارانه نقدی و یارانه معیشتی دریافت نمی‌کنند؛ اما هیچگاه اطلاعات خود را ثبت نکرده‌اند؛ بنابراین این گروه از سرپرستان خانوار، اگر کد ملی خود را در سامانه *۶۳۶۹# ثبت کرده و به نوعی درخواست خود را اعلام کرده باشند، حتماً دارای شماره موبایل بوده که به این افراد با ارسال پیامک اعلام می‌کنیم که به یکی از دفاتر پلیس به اضافه ۱۰ مراجعه کنند.

وی همچنین گفت: در عین حال کد ملی گروهی از افرادی مانند زوج‌های جوان که یارانه نقدی و یارانه معیشتی نمی‌گیرند و با کد دستوری #۶۳۶۹* نیز کد ملی خود را هم ثبت نکرده باشند را استخراج می‌کنیم و طبق زمان بندی مشخص، نحوه مراجعه و ثبت نام را به آنها اعلام خواهیم کرد.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی تاکید کرد: همه این فرایند فقط برای دریافت یارانه معیشتی است و ارتباطی با یارانه نقدی ندارد.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار