\

mehrranggraphic

madrese504465

 

شهرداری مسبب اصلی سیل شیراز شد

  • کد خبر: 2110200
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 22 آبان 1398

استناد نیوز- روزهای پنجم و ششم بهار امسال با به راه افتادن سیل ویرانگر در شیراز ۲۱ نفر جان خود را از دست دادند و میلیاردها ریال زیان به اماکن عمومی ، خانه‌های مردم ، خودروها و زیر ساخت‌های شهری وارد آمد، دادستان شیراز اکنون با گذشت حدود ۸ ماه از جاری شدن سیل تقصیر را متوجه شهرداری و ۲ تن از شهرداران ادوار گذشته شیراز کرده است.

به گزارش استناد نیوز، حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب شیراز روز چهارشنبه اعلام کرد: پرونده موسوم به سیل شیراز با صدور کیفرخواست به دادگاه‌ کیفری ۲ شیراز ارسال شده و شهرداری و ۲ تن از شهرداران ادوار مختلف شیراز در حادثه سیل مقصر شناخته شدند.

آسیابی با بیان اینکه پرونده حادثه سیل شیراز در ۱۶ مجلد در دادسرای شیراز تشکیل شده بود افزود: با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست این پرونده به دادگاه‌ کیفری ۲ شیراز ارسال شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز افزود: مطابق بررسی‌های صورت گرفته و تلفیق نظر هیأت کارشناسی و گزارش کارشناسی سازمان بازرسی کل کشور، شهرداری شیراز و دو تن از شهرداران ادوار مختلف شهرداری در این حادثه مقصر شناخته شدند.

پیش از این بر اساس گزارشی که توسط کمیته حقیقت یاب سهم تجمیعی عوامل انسانی- مدیریتی به تفکیک دستگاه‌های اجرایی در ادوار مختلف منتشر شده بود نیز نشان می‌داد که شهرداری شیراز در این پدیده طبیعی ۵۴ درصد سهم داشته است.

سیلاب پنجم فروردین ۹۸ در محل دروازه قرآن شیراز منجر به فوت ۲۱ نفر از هموطنان و مصدومیت ده‌ها نفر شد.تداوم این سیل در روز بعد (ششم فروردین ۹۸) نیز منجر به تحمیل میلیاردها تومان خسارت مالی به اهالی شیراز خصوصاً در محله سعدی گردید.telegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار