• در جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ مطرح شد؛

2 خانه محروم در شهرستان سیمرغ افتتاح می شود / در بخش کشاورزی هم باید به افزایش تولید رسید

  • کد خبر: 2111100134
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399

فرمانده سپاه شهرستان سیمرغ از افتتاح 2 خانه محروم تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) همزمان با سوم خردادماه فتح خرمشهر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش استنادنیوز، سرهنگ ابوالفضل جمشیدی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری، افزود: اولین خانه محروم در روستای اخته چی در فضایی به مساحت 45 متر و هزینه ایی بالغ بر 55 میلیون تومان و دومین خانه هم در فضایی به مساحت 55 متر مربع و هزینه ایی بالغ بر 60 میلیون تومان در روستای زیارکلا به بهره برداری می رسد.

وی در خصوص اقداماتی که به منظور مقابله با ویروس کرونا در سطح این شهرستان انجام شد ،گفت :با هماهنگی های به عمل آمده بین فرماندهان پایگاه های بسیج و بسیجیان 25 هزار ماسک بهداشتی و 3 هزار و 700 بسته بهداشتی توزیع و 450 لیتر مواد ضدعفونی و 400 مرحله ضدعفونی اماکن شهری و روستایی هم انجام شده است.

وی با بیان اینکه پیش از رزمایش کمک مومنانه بسته هایی معیشتی تهیه و بین نیازمندان و اقشار آسیب پذیر توزیع شده است،گفت:نیازمندان واقعی در رزمایش کمک مومنانه شناسایی شدند ، موفق شدیدم با کمک معتمدین،دهیاری ها ،شوراها و پایگاه های مقاومت بسیج یک هزار و 400 نیازمند که در بحث کرونا آسیب دیده اند را شناسایی کنیم.

فرمانده سپاه شهرستان سیمرغ از توزیع دو مرحله بسته معیشتی به تعداد یکهزار و 800 بسته با ارزش 300 هزار تومان در بین نیازمندان و آسیب دیدگان بیماری کرونا خبر داد و افزود:مرحله سوم کمک مومنانه در روز سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر بین نیازمندان توزیع می شود، تاکنون 500 بسته مهیا شده از مسئولین می خواهم تا برای تعداد بیشتر این بسته ها کمک تا بین نیازمندان و آسیب دیدگان کرونایی توزیع کنیم.

سرهنگ جمشیدی در پایان با بیان اینکه 550 پرس غذای گرم بین نیازمندان سطح این شهرستان توزیع شده است، افزود: از دیگر اقداماتی که با کمک خیرین انجام داده ایم خرید کتاب های آموزشی در بین نیازمندان بوده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیمرغ هم در این جلسه با بیان اینکه به منظور مقابله با ویروس کرونا آموزش جهت مراجعه به سایت خوداظهاری و پیگیری حضوری توسط مراقبین 98 درصد انجام و رتبه اول استان را کسب کرده ایم،افزود:به منظور مقابله با ویروس کرونا،پایش نظارت تریسینگ برای 49 نفر از اطرافیان در تماس با بیماری کرونا انجام شده است.

دکتر محمد رضا احمدی با اعلام اینکه از 482 بیمار مشکوک به بیماری کرونا بیش از 70 درصد زیر 60 سال بوده اند،گفت:از 76 مورد بیمار کرونایی بستری شده بیش از 50 درصد هم زیر 60 سال بوده اند.

وی تعداد فوتی ها در این شهرستان بر اثر بیماری کرونا را 15 نفر اعلام کرد .

فرماندار شهرستان سیمرغ در این جلسه در خصوص نامگذاری شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید،گفت:تحقق شعار امسال بسیار حائز اهمیت است بنابراین باید با تشکیل ستاد راهبردی ،ظرفیت های شناسایی شده را برای رفع مشکلات اقتصادی الویت بندی کنیم.

مجتبی حبیب نژاد روشن  با اعلام اینکه جهش تولید راهبردی برای فعالیت کارگاه های اقتصادی است،گفت:علاوه بر ظرفیت های شناسایی شده در بخش صنعت باید در بخش کشاورزی هم بتوانیم افزایش تولید و سطح داشته باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه به دلیل ویروس کرونا در پروژه های نیمه کاره  عمرانی این شهرستان وقفه ایجاد شده است،افزود:از مسئولین می خواهم تا برای جبران طرح های نیمه کاره برنامه داشته باشند تا وقفه ایجاد شده جبران و پروژه ها هر چه زودتر به سرانجام برسند .  

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار