برای اولین بار؛تصویر از سطح خورشید ثبت شد

  • کد خبر: 2111676
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: جمعه, 11 بهمن 1398

 

استناد نیوز، تلسکوپی در هاوایی با کیفیت ترین تصاویر از سطح خورشید را ثبت کرده است. این تصاویر به تحقیقات دانشمندان کمک می کند.

 

 به گزارش استناد نیوز به نقل از گاردین، تلسکوپ خورشیدی Inouye در هاوایی برای نخستین بار تصویری دقیق از سطح متلاطم خورشید ثبت کرده است.

این تصاویر خارق العاده نشان دهنده سطح شگفت انگیز ساختاری است که در پلاسمای خارجی این ستاره پنهان شده است.

توماس ریمل مدیر این پروژه تلسکوپ می گوید: این عکس ها با کیفیت ترین تصاویری هستند که از سطح خورشید ثبت شده اند. آنچه که قبلا تصور می کردیم یک نقطه درخشان(یک ساختار) است، اکنون به طور دقیق تر به تعداد زیادی ساختارهای کوچکتر تبدیل شده است.

این تلسکوپ دارای وضوح تصویر ۳۰ کیلومتری است.

تصاویر جدید خورشید نشان می دهند سطح ستاره لکه هایی با ساختار دانه دار مانند ناگت طلا است. هرکدام از لکه ها به اندازه کشور فرانسه است.

شعله هایی از پلاسمای خورشید با ۶ هزار درجه سانتیگراد به عنوان نقاطی درخشان در مرکز هر دانه دیده می شوند. این نقاط کانونی برای انتشار گرمای داخلی خورشید به سطح آن هستند.

پلاسما پس از خنک شدن از طریق کانال هایی باریک بین دانه های کناری به زیر سطح بر می گردد.

این سطح از جزئیات دقیق کمک می کند درک دانشمندان از رفتار خورشید بیشتر شود. همچنین محققان می توانند چرخه فعالیت خورشید را دقیق پیش بینی کنند.

این تلسکوپ با هزینه ۳۴۴ میلیون دلار ساخته شده و شامل یک آینه ۴ متری است( بزرگترین آینه برای یک تلسکوپ خورشیدی). این تلسکوپ در ارتفاع ۳ هزار متری آتشفشان «هالیکالا» در جزیره مائویی قرار دارد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار