ساخت خودرویی از زباله‌های پلاستیکی

  • کد خبر: 2111388
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 25 دی 1398

استناد نیوز- گروهی از محققان هلندی طراحی مفهومی یک خودروی ورزشی برقی کوچک را ارائه داده‌اند که از یک کامپوزیت زیست سازگار ساخته می‌شود؛ این کامپوزیت شامل زباله‌های پلاستیکی است که از اقیانوس‌ها جمع‌آوری می‌شوند.

 

به گزارش استناد نیوز به نقل از  پایگاه اینترنتی نیواطلس، محققان دانشگاه صنعتی «آیندهوفن» در هلند که این طراحی مفهومی را ارائه داده‌اند، ایده اصلی در ساخت این خودرو را استفاده حداکثری از مواد دور ریز عنوان می‌کنند.

محور طراحی مفهومی قبلی این محققان بر پایداری و قابلیت بازیافت همیشگی تمرکز داشت اما هدف از پروژه امسال این محققان، استفاده مجدد از موادی است که در غیر این صورت دور ریخته می‌شوند. محققان با این کار نشان می‌دهند که زباله می‌تواند یک منبع با ارزش باشد.

شاسی این خودرو که «لوکا» (Luca) نامیده می‌شود، با استفاده از مواد ترکیبی و پلی اتین ترفتالات(PET) اصلاح شده میان دو لایه از کتان ساخته می‌شود. بدنه این خودرو با استفاده از ماده جدیدی ساخته می‌شود که از ترکیب زباله‌های خانگی با پلی پروپیلن بازیافت شده(PP) بدست می‌آید. همچنین در خودرو از آلومینیوم بازیافتی برای تولید قاب فضایی جلو و پشت خودرو استفاده می‌شود. همچنین قرار است در این خودرو از دو موتور و ۶ باتری استفاده شود. باتری‌ها ماژولی هستند و در نتیجه در صورت پیشرفت فناوری می‌توان آن‌ها را تعویض کرد.

داخل خودرو نیز صندلی مخصوص نصب می‌شود و از آنجا که نصب نمایشگر در داخل خودرو هدر دادن منابع به حساب می‌آید، می‌توان از طریق موبایل، اطلاعات خودرو و همچنین سیستم‌های سرگرمی را فعال کرد. کار ساخت این خودرو آغاز شده است و محققان قصد دارند این خودرو را تا ماه ژوئن (خرداد- تیر ۱۳۹۹) به اتمام برسانند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار