معضل زباله مشکل چندین ساله شهر جویبار\

معضل زباله مشکل چندین ساله شهر جویبار

  • کد خبر: 2111102407
  • چاپ
  • انتشار: 05 خرداد 1401 - 08:50

سالهاست که شهر جویبار بدلیل نبود برنامه منسجم از سوی مدیران ذیربط و زیر ساخت‌های ضعیف با چالش بزرگ دفن و جمع آوری زباله مواجه شده است و محل دپوی زباله که در دوکیلومتری شهر جویبار و همجواری به چند روستا واقع شده یکی از گلایه های بزرگ شهروندان جویباری نسبت به این مسئله بوده است .


خبرنگار: سمیه ابوالحسنی
به گزارش استناد نیوز، در سال‌های نه چندان دور افراد زیادی در حوزه خدماتی شهری توسط شهرداران و اعضای شورای شهرسابق جویباربه استخدام درآمدند اما بعد مدتی این افراد به پشت میز نشینان شهرداری تبدیل شدند و امروز این شهر با جمعیت بیش از ۳۰ هزار نفر با چالش بزرگ کمبود نیروی خدماتی برای رفت و روب و پاکسازی معابر شهری مواجه شده است و امروز با انباشت زباله در گوشه و کنار شهر و مهمتر ازهمه جوی های آبی که با انباشت زباله و لجن پر شده اند روبرو هستیم .
در خردادماه دو تن از اعضای شورای شهر از عملکرد شهردار جویباردر خصوص مسئله جمع آوری زباله و سگ های ولگردراضی نبوده و خواستار پاسخ مناسب و صریحی از سوی شهردار شدند اما فقیه شهردار نیز کمبود منابع انسانی را مهمترین چالش شهرداری در جمع آوری به موقع زباله در سطح شهر بیان کرد.
به گفته وی تنها ۱۳ نیروی خدماتی در سطح شهر مشغول به فعالیت هستند و مسلم است ابن تعداد افراد پاسخگوی نیاز شهر نخواهد بود .
حالا این سوال مطرح است که چطور در گذشته حدود ۷۰ نیرو در بخش خدماتی به استخدام شهرداری در آمدند ولی امروز تنها ۱۳ نیرو در این حوزه مشغول به کارند !!!!!!
بهر حال شورای شهر فرصت ۳ ماهه به شهردار دادند تا برنامه مدونی برای حل این مشکلات به شورا و مردم ارائه کند.
اما باید به این نکته توجه کنیم مشکل زباله شهر جویبار مربوط به یک یا دو سال گذشته نیست بلکه میراث دهه های گذشته برای این شهر بوده است .
اما آنچه که مبرهم است محل دپوی زباله ظرفیت پذیرش زباله را ندارد و با این تعداد افرادی که شهرداری برای حوزه خدماتی به کار گرفته ، شهروندان جویباری باید همچنان شاهد انباشت زباله و بوی بد تعفن جوی های آب در سطح شهر باشند.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار